سالگرد بیت کوین ۲۰ هزار دلاری؛ بررسی این دو سال عجیب!

سالگرد بیت کوین ۲۰ هزار دلاری؛ بررسی این دو سال عجیب! - hvc [ndn

راهنمای مطالعه

هفده دسامبر، سالگرد یک روز تاریخی برای بیت کوین است. روزی که این رمز ارز به بیشترین سطح قیمت خود رسیده بود. بیشترین نرخ معامله شده بیت کوین در هفده دسامبر سال 2017 برابر با 20,089 دلار بوده است.

از آن روز 2 سال می‌گذرد، در این دو سال چه اتفاقی برای بیت کوین افتاد؟

بعد از رسیدن به این قیمت، بیت کوین شروع به ریزش کرد و در عرض چند ماه تا 50 درصد از ارزش خود را از دست داد.

بعد از آن هم بیت کوین دست از روند نزولی برنداشت و در برهه‌ای از سال 2018 به قیمت 3200 دلار رسید. در آن زمان بیت کوین نسبت به اواخر سال 2017 تا 70 درصد سقوط کرد.
اما در پشت پرده یک انقلابی شکل گرفت و به طرفداران بیت کوین افزوده شد. علی‌رغم تمام چالش‌ها و بالا پایین شدن‌ها، بیت کوین نشان داد که به‌عنوان یک ارز آمده تا در چرخه اقتصادی باقی بماند.

در سال گذشته بیت کوین چند باری به سطح قیمت‌های بالا رسید. هرچند نتوانست به بالاترین رکورد قیمتی خود یعنی 20 هزار دلار نزدیک شود، اما توانست سود خوبی برای سرمایه گذاران داشته باشد.

همچنین سال 2018 نیز یک سال بنیادی خوب برای بیت کوین بود. شرکت‌های بسیاری وارد این حوزه شده و از بیت کوین به‌عنوان یک روش پرداخت استفاده کردند که باعث شناخته شدن بیشتر بیت کوین شد.

نقش تتر در سال 2017

نمی‌توان نقش تتر را در اتفاقی که در سال 2017 افتاد نادیده گرفت. در اواخر دسامبر، حجم زیادی از تتر در چرخه بازار وجود داشت و همین باعث نقدینگی بالا، باعث خرید و فروش بیشتر بیت کوین شد.

در ابتدای سال 2017 فقط چند ده میلیون تتر در چرخه وجود داشت و این رقم در انتهای سال 2017 به 1.3 بیلیون رسیده بود. اما از سال 2018، تتر روند دیگری به خود گرفت و به اصلاح چرخه تزریق پرداخت. بعد از این روند نزولی، بیت کوین دوباره شروع به صعود کرد، هرچند این بار سرعت بسیار کمتری به خود گرفته بود.

صنعت استخراج نیز قدرت بیشتری گرفت و نرخ هش ریت شبکه طی سال‌های گذشته افزایش یافت. در حال حاضر نرخ هش ریت شبکه در حدود 90EH است و بیشترین میزان هش ریت ثبت شده 120EH بود. درحالی‌که دو سال پیش که بیت کوین به قیمت 20 هزار دلار رسیده بود، نرخ هش ریت شبکه تنها 15EH بوده است.

بعد از تمام بالا پایین‌هایی که بیت کوین تجربه کرد، نشان داد که می‌تواند به‌عنوان یک ارز مناسب برای کارهای مالی استفاده شود. ارزی که به این راحتی‌ها از چرخه بازار حذف نخواهد شد.
منبع Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت