سایه ساتوشی ناکاموتو بر بازار رمز ارز!

راهنمای مطالعه

در چهارشنبه ی گذشته، تعدادی بیت کوین (BTC) که یک ماه بعد از راه اندازی شبکه ی بیت کوین استخراج شده بود، بعد از 11 سال مورد انتقال قرار گرفت. تراکنشی که بازار رمز ارز را در شوک فرو برد و تمام شبکه های اجتماعی و شبکه های خبری در رابطه با این تراکنش به بحث و تبادل نظر پرداختند. اهمیت این تراکنش به این علت بود که در ابتدا بسیاری بر این باور بودند که این انتقال توسط ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، خالق اسرارآمیز بیت کوین انجام شده است. خبری که باعث ایجاد وحشت در بازار رمز ارز شد.

بعد از انتشار خبر این تراکنش، بازار رمز ارز با ریزش چند درصدی همراه شد و شاخص ترس بازار برای برهه ای به شدت افزایش یافت. کاربران بازار رمز ارز به سرعت دارایی های خود را به صرافی ها انتقال دادند و سعی در فروش بیت کوین های خود داشتند. پیشتر نیز در آگوست 2017، تراکنشی که مربوط به آدرسی از سال 2009 بود انجام شد و بازار روند مشابه ای را تجربه کرده بود. اما علت چیست که بازگشت ساتوشی تا این حد بر روی بازار تاثیر می گذارد و هویت این شخص می تواند انقدر تعیین کننده باشد.

دلایل اهمیت ساتوشی

مهمترین دلیل دارایی منصوب به ساتوشی است. تحلیل گران بر این باورند که 1.1 میلیون بیت کوین در آدرس هایی که از بلاک های اولیه استخراج شده و منصوب به شخص ساتوشی است، نگه داری می شود. تصور کنید که شخص ساتوشی تصمیم به فاش کردن هویت خود بگیرد و یا به هر دلیلی به صورت ناشناس اقدام به تزریق دارایی و نقد کردن بیت کوین های خود کند. بازار توانایی تحمل این حجم از عرضه ی بیت کوین را در کوتاه مدت نخواهد داشت و قیمت بیت کوین از هم خواهد پاشید.

مورد دیگری که بسیاری از تحلیل گران به آن اشاره کردند قدرت و نفوذ این فرد افسانه ای است. فرنک سچویل (Frank Schuil)، تحلیل گر شبکه ی Coindesk بیان کرد که فرض کنید ساتوشی خود را به جامعه ی رمز ارز معرفی کند. قطعا این شخص برای جامعه ی رمز ارز حکم مهمترین فرد را خواهد داشت و هرچه بگوید اکثریت بازار آن را انجام خواهد داد. اگر وی از یک رمز ارز خاص حمایت کند در کسری از ثانیه بیت کوین از هم خواهد پاشید و رمز ارز معرفی شده به اوج می رسد. پیشتر نیز مقاله ای چاپ شده بود که ادعا می کرد ساتوشی در توسعه رمز ارز مونرو نیز نقش داشته است.

مورد بعدی که بسیاری از فعالان این حوزه در رابطه با آن اتفاق نظر دارند، دانش این فرد است. وی خالق و توسعه دهنده ی هسته ی اصلی بیت کوین است و شاید او از نکاتی آگاهی داشته باشد که بتواند به ضرر بیت کوین و شبکه ی آن تمام شود. با مشخص شدن هویت وی، همواره این خطر بالقوه، بازار رمز ارز و شبکه ی بیت کوین را تهدید خواهد کرد.

منبع: Coindesk

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت