سردرگمی بازار بیت ‌کوین در پی افزایش واریز و برداشت‌ها در صرافی‌ها!

سردرگمی بازار بیت ‌کوین در پی افزایش واریز و برداشت‌ها در صرافی‌ها!

راهنمای مطالعه

در روز‌های اخیر برداشت بیت‌کوین (BTC) از صرافی‌ها افزایش پیدا کرده که اساساً نشان از کاهش فشار فروش در بازار دارد. اما از سوی دیگر، واریزی‌ها نیز درحال افزایش است که نشان می‌دهد فروشنده‌ها، بیت‌کوین‌های بیشتری را به صرافی‌ها منتقل کرده‌اند. داده‌های درون زنجیره‌ای حاکی از نوعی سردرگمی در بازار رمزارز است، چراکه تقاضای خرید و فشار فروش هردو افزایش یافته‌اند.

واریزی‌های بیت‌کوین به صرافی‌ها به طور ناگهانی افزایش یافته و به میزانی که از ماه می 2020 تاکنون دیده نشده است. براساس داده‌های مختلف، ماینر‌ها توانسته‌اند بیت‌کوین‌های خود را در حدود قیمت 13 هزار دلار بفروشند. زمانی که واریز بیت‌کوین به صرافی‌ها افزایش پیدا می‌کند، غالباً در فاصله کوتاهی پس از آن، قیمت این رمزارز نیز به دلیل ایجاد فشار فروش در بازار کاهش می‌یابد. با این حال در طی 24 ساعت گذشته، قیمت بیت‌کوین در محدوده 12800 تا 13200 دلار پایدار مانده است.

این افزایش ناگهانی در واریز بیت‌کوین به صرافی‌ها همزمان با کاهش برداشت‌ها نشان‌دهنده یک روند مهم است. این اتفاق به وضوح نشان می‌دهد که فروشنده‌ها درحال ایجاد فشار فروش بر روی بیت‌کوین هستند، اما خریداران این فشار را متعادل می‌کنند. معامله‌گر معروف به Byzantine General دو دلیل را برای فعال‌تر شدن فروشنده‌ها عنوان کرده است. اول اینکه این معامله‌گر تاکید دارد که بازار مشتقه، بخصوص بازار فیوچرز (Futures) بیت‌کوین به حد اشباع خود رسیده است. دوم اینکه او معتقد است سهم بزرگی از نهنگ‌ها در صرافی‌ها وجود دارند.

برخی از تحلیل‌ها حاکی از افزایش تحرکات سرمایه‌گذاران حقوقی در بازار بیت‌کوین هستند. درصورت پایداری روند فعلی و همچنین افزایش تقاضای خرد، بیت‌کوین می‌تواند دربرابر فشار فروش نهنگ‌ها ایستادگی کند. براساس سایت خبری Business Insider، تحلیل‌گران بانک جی‌پی مورگان (JP Morgan) روند صعودی بیت‌کوین در بلندمدت را محتمل و چشمگیر دانسته‌اند. این تحلیل‌گران می‌گویند: “روند صعودی احتمالی بیت‌کوین در بلندمدت چشمگیر خواهد بود زیرا به اعتقاد ما این رمزارز شدیداً با طلا به عنوان یک ارز جایگزین در رقابت است و همچنین در بین جوانان محبوبیت بالایی دارد.”

منبع: U.today

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت