سرمایه‌گذاری گوگل در شرکت همکار با صرافی FTX!

سرمایه‌گذاری گوگل در شرکت همکار با صرافی FTX!

گوگل 300 میلیون دلار در یک شرکت هوش مصنوعی که قبلاً توسط سام بانکمن-فرید تأمین مالی شده بود سرمایه‌گذاری می‌کند. موضوعی که باعث شده بحث‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی پیرامون کلاهبرداری FTX شکل بگیرد.

راهنمای مطالعه

اعضای کریپتو به این می‌اندیشند که آیا بانکمن-فرید، موسس صرافی ورشکست شده FTX، نزدیک به 530 میلیون دلار سرمایه‌گذاری گزارش‌شده در آنتروپیک (Anthropic)را برای بازپرداخت بدهی‌ها طلب می‌کند یا خیر. در این بین گزارش‌شده است که گوگل کلود، 300 میلیون دلار در شرکت استارتاپ هوش مصنوعی آنتروپیک سرمایه‌گذاری کرده است که حدود 6 ماه قبل از سقوط فاجعه‌بار FTX، بیش از 500 میلیون دلار از مدیرعامل سابق این صرافی، دریافت کرده است. درحالی‌که رقم 300 میلیون دلار توسط فایننشال تایمز گزارش شد، آنتروپیک مشارکت سرمایه‌گذاری با گوگل کلود را بدون فاش کردن مبلغ در همان روز تأیید کرد. 

سایر اعضای جامعه کریپتو نیز در حال حدس و گمان هستند که آیا قرار است از مبلغ دریافتی از سهام بانکمن-فرید برای پرداخت انبوه بدهی‌هایی که FTX استفاده شود یا خیر.

در مورد این مشارکت، آنتروپیک اکنون از خوشه‌های جی‌پی‌یو و تی‌پی‌یو گوگل کلود شبیه بهChatGTP OpenAI برای آموزش، گسترش و پیاده‌سازی چت باکس هوش مصنوعی خود به نام «Claude» استفاده می‌کند.

طبق گزارش فایننشال تایمز، گوگل کلود حدود 10 درصد از سهام آنتروپیک را دریافت کرد.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت