سرمایه‌گذاری 7 میلیارد دلاری شرکت‌های عمومی در بیت‌ کوین!

راهنمای مطالعه

شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) با 5 میلیارد دلار بیت‌کوین (BTC) به سرعت درحال مواجهه با رقبای جدیدی چون شرکت‌های کوین‌شیرز (CoinShares) و میکرواستراتژی (MicroStrategy) است. در سال جاری دارایی‌های بیت‌کوین در شرکت‌های عمومی به 6.8 میلیارد دلار رسیده و تازه‌واردان در تلاش برای پیشی گرفتن از غول این صنعت یعنی گری‌اسکیل هستند. به گزارش Coin98 Analytics، تاکنون 13 شرکت عمومی بر روی بیت‌کوین سرمایه‌‌گذاری کرده‌اند. شرکت گری‌اسکیل که از آن به عنوان غول مدیریت سرمایه یاد می‌شود، با 449596 بیت‌کوین (5.14 میلیارد دلار) تحت اختیار خود به عنوان بزرگترین بازیگر این رمزارز محسوب می‌شود و بعد از آن شرکت کوین‌شیرز با 69730 بیت‌کوین (797 میلیون دلار) در جایگاه دوم قرار دارد.

رتبه سوم متعلق به شرکت میکرواستراتژی با 38250 بیت‌کوین (437.1 میلیون دلار) است که پس از اعلام تمایل به بهره‌گیری از استاندارد‌ بیت‌کوین، موجی در بازار ایجاد کرد. در رتبه چهارم نیز شرکت گلگسی دیجیتال (Galaxy Digital) متعلق به مایک نووگراتز (Mike Novogratz) با 16551 بیت‌کوین (189.1 میلیون دلار) قرار دارد. در مجموع 13 شرکت عمومی حدود 600 هزار بیت‌کوین (به ارزش 6.86 میلیارد دلار) تحت کنترل خود دارند و گری‌اسکیل با افزایش دارایی خود همچنان با اختلاف پیشتاز است؛ به طوریکه مدیرعامل این شرکت، بری سیلبرت (Barry Silbert) در واکنش به این آمار، آن را خورشید این صنعت نامیده است.

با وجود تمام فعالیت‌های عمومی سیلبرت، میکائیل سیلور (Michael Saylor) مدیر عامل میکرواستراتژی که امسال بیشترین تاثیرگذاری را بر صنعت رمزارز داشته است، پس از خرید بیت‌کوین، شروع به مصاحبه‌های مکرر پیرامون برتری این رمزارز نسبت به ارزهای فیات کرد و همچنان با این شعار در فضای مجازی درحال فعالیت است. سیلور در پاسخ به توئیتی از سیلبرت در 12 اکتبر که در آن از دیدگاه بانک انگلیس نسبت به بیت‌کوین صحبت شده بود، این‌طور عنوان کرد:

“بیت‌کوین نخستین سیستم پولی دیجیتال است که می‌تواند تمام پول‌های جهان را برای هر شخص، شرکت یا هردولتی به طور عادلانه و برابر و بدون هیچگونه آسیب و ضرر نگهداری کند.”

درماه‌های اخیر بیت‌کوین نسبت به قدرت دلار و نوسانات شاخص ترس (VIX) واگرایی نشان‌ داده و فرصت‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذارانی که به تنوع سبد دارایی خود علاقه‌مند هستند فراهم کرده است. کوین‌تلگراف (Cointelegraph) در گزارشی با مقایسه داده‌های دارایی‌های دیجیتال با بازارهای دیگر، عنوان کرده است که درحال حاضر سهام شاخص S&P 500‌ و طلا با بیت‌کوین بیشترین همبستگی را داشته و این همبستگی درحال افزایش است. این موضوع بر پیش‌بینی اخیر مبنی بر وجود واگرایی مشهود میان بیت‌کوین و بازارهای سنتی صحه گذاشته و تحلیل‌گران معتقدند که این واگرایی و جدا شدن روند رشد بیت‌کوین از سایر بازارها می‌تواند مسیر را برای افزایش چشمگیر قیمت آن هموار سازد. 

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت