سرنوشت بیت کوین‌های روز پیتزا، از صرافی مسدود شده تا نهنگ معروف!

راهنمای مطالعه

ده سال پیش، فردی برای اولین بار تراکنش تجاری شبکه ی بیت کوین (BTC) را انجام داد. در این تراکنش، لازلو هانیچز (Laszo Hanyecz) با پرداخت 10 هزار بیت کوین، اقدام به خرید دو پیتزا کرد. تراکنش انجام شده در آن زمان در حدود 41 دلار ارزش داشت اما رقم پرداختی با توجه به قیمت بیت کوین در این لحظه برابر با 92 میلیون دلار است. در واقع 46 میلیون دلار به ازای هر پیتزا!! اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید سرنوشت 10 هزار بیت کوین به کجا کشیده و اکنون در کجای شبکه قرار دارند.

سرنوشت روز پیتزا

گرانت بلایسدل (Grant Blaisdell) مدیر شرکت تحلیلی و خبری کانفرم (Coinfirm) در طی تحقیقی، به بررسی این موضوع پرداخت. وی در بررسی های انجام شده به ترسیم کاملی از روند تراکنشات مربوط به 10 هزار بیت کوین رسید. این بیت کوین ها طی 10 سال گذشته، به آدرس های متعددی ارسال شدند.

بخشی از بیت کوین ها در یک صرافی نگه داری شده و برای مدتی است بدون استفاده مانده است. صرافی BTC-e در سال 2011 راه اندازی شد و بخشی از بیت کوین مربوط به خرید پیتزا به این صرافی منتقل شد. BTC-e در سال 2017 به دلیل نقض قوانین پولشویی و عدم شفاف سازی در این رابطه، فعالیتش توسط مراجع قانونی متوقف شد و موجودی های این صرافی همراه با بخشی از بیت کوین پیتزا، مسدود شد.

در حدود 6 درصد از 10 هزار بیت کوین نیز به عنوان دارایی در آدرس یکی از بزرگترین نهنگ ها و سرمایه داران حوزه رمز ارز است. این شخص به عنوان دوازدهمین سرمایه دار این حوزه شناخته می شود. کیف پول وی محل نگهداری 500 میلیون دلار بیت کوین می باشد. بلایسدل در رابطه با این شخص بیان کرد که وی به احتمال زیاد یکی از اولین افرادی بود که به حوزه ی بیت کوین وارد شد. هویت این شخص مشخص نیست و حتی ارتباطی بین این آدرس و موسسات حقوقی نیز پیدا نشده است.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت