سرنوشت دلار شبیه به پروژه اسکم OneCoin!

سرنوشت دلار شبیه به پروژه اسکم OneCoin!

این روزها بازارهای مالی وضعیت خوبی ندارند و سایه ی بحران کرونا توانسته اقتصاد جهانی را از پای درآورد. دولت مردان برای جلوگیری از فروپاشی اقتصاد دست به اقدامات متفاوتی زدند و در تازه ترین و مهمترین آن ها، فدرال ایالات متحده اعلام کرده که اقدام به چاپ و تزریق دلار به طور نامحدود برای تقویت اقتصاد خواهد کرد. اقدامی که بسیاری معتقد هستند در کوتاه مدت شاید جوابگو باشد اما در آینده باعث بحران شدیدتری خواهد شد.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، مدیر توسعه دهندگان کاردانو (Cardano) در این رابطه بیان کرد: “با انتشار این خبر حس می کنم اتفاقی که برای OneCoin افتاد برای دلار تکرار خواهد شد.”

پروژه ی OneCoin یک پروژه ی کلاه برداری بود که اقدام به انتشار و تزریق 4 میلیارد دلار از یک رمز ارز کردند که هیچ پشتوانه و شاخص های بنیادی پشت این رمز ارز وجود نداشت و سرانجام باعث از دست رفتن دارایی سرمایه گذاران شد. اتفاقی که اکنون برای دلار خواهد افتاد. چاپ و تزریق حجم زیادی از دلار بدون هیچ پشتوانه ای.

کنگره به فدرال دستور چاپ پول داد!

در مصاحبه ای که با نیل کشکاری (Neel Kashkari)، مدیر ارشد بانک فدرال انجام شد، وی اشاره کرد که چنین اقدامی انجام خواهد شد و آن ها دستورات لازم را برای این اقدام دریافت کردند. وی در این باره بیان کرد:

“دستوری که از کنگره به ما رسیده بیان کرده که برای تقویت جریان اقتصادی، تا جایی که نیاز است دلار چاپ کنیم و به اقتصاد تزریق کنیم.”

این خبر باعث شد بسیاری از تحلیل گران و اقتصاددان ها به آن واکنش نشان دهند. آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، موسس Morgan Creek در این رابطه توییتی منتشر کرد و اشاره کرد که تاریخ به ما یادآوری خواهد کرد که این اقدام برای هیچ ارزی در بلند مدت مفید نبوده و اثرات به شدت مخربی خواهد داشت.

مدیر عامل صرافی بزرگ بایننس نیز در توییتی جداگانه این چنین بیان کرد: “آیا در رابطه با قانون عرضه و تقاضا شنیده اید؟ چه اتفاقی بر سر ارزش یک ارز خواهد افتاد وقتی به طور نامحدود از آن عرضه شود؟”
منبع cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *