سرویس پرداخت و معاملات رمزارزی شرکت متا راه اندازی می شود!

متا پی (Meta Pay) به‌زودی توسط شرکت متا راه‌اندازی خواهد شد. در همین راستا این شرکت ثبت چند نشان تجاری برای پلتفرم پرداخت و معاملات رمزارزها را درخواست نموده است. سال گذشته برند تجاری متا پی به قیمت ۶۰ میلیون دلار از یک بانک آمریکایی توسط شرکت متا خریداری‌شده بود. 

 به نقل از د بلاک (The Block)، در این درخواست‌های ثبت تجاری که در تاریخ ۱۳ می (۲۳ اردیبهشت) ارائه‌شده است، در قسمت توضیحات متا پی عنوان‌شده است:

برای سرمایه‌گذاران سرویس شبکه اجتماعی آنلاینی تهیه می‌شود که معاملات مالی و تبادل ارزهای دیجیتال، ارزهای مجازی، رمزارزها، دارایی‌های دیجیتالی و بلاکچینی، توکن‌های دیجیتال و توکن‌های کریپتو را امکان‌پذیر سازد.

در این درخواست ثبت تجاری چنین ذکرشده است که متا پی علاوه بر انجام معاملات و پرداخت‌ها می‌تواند شامل سرویس‌های سرمایه‌گذاری و وام‌دهی رمزارز را نیز شامل شود.

این برند شناخته‌شده شبکه‌های اجتماعی در دسامبر ۲۰۲۱ به قیمت ۶۰ میلیون دلار، دامنه MetaPay.com را از نهادی به نام متابانک که در داکوتای جنوبی قرارگرفته است، خریداری نمود.

جدیدترین اقدام این شرکت را می‌توان درخواست ثبت این نشان تجاری در عرصه کریپتو به شمار آورد. در اوایل ماه جاری این شرکت برنامه‌های خود در خصوص آغاز آزمایش توکن‌های NFT را در اینستاگرام را ارائه و معرفی نموده بود.

متا درخواست ثبت ۸ نشان تجاری را پیش از متا پی برای لوگوی خود ارائه داده بود. این شرکت چنین کاری را بخشی از اقدامات لازم برای دستیابی به هدف و حرکتی در راستای توسعه اقتصاد دیجیتالی معرفی نموده است.

کلیه این اقدامات در حالی است که شرکت متا پیش‌ازاین اعلام کرده بود که ریالیتی لبز (Reality Labs) بخش متمرکز بر متاورس این شرکت در سه ماهه اول سال جاری ضرری برابر با تقریباً ۳ میلیارد دلار را متحمل شده است.

همچنین در کشاکش مخالفت شدید قانون‌گذاران سراسر جهان، پروژه استیبل کوین این شرکت به اسم دیِم (Diem) نیز نتوانست گلیم خود را از آب بیرون بکشد و درنهایت این پروژه به بانک آمریکایی سیلورگیت فروخته شد.

منبع: TheBlockCrypto

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.