سطح سود هولدرهای بلند‌مدت بیت‌ کوین به پایین‌ترین حد دو سال گذشته رسید !

راهنمای مطالعه

هولدرهای بلندمدت بیت‌کوین (BTC) ضررهایی مشابه زیان‌های بازار نزولی پیشین را تجربه می‌کنند. گلس‌نود (Glassnode) بر این باور است که این زیان‌ها ممکن است ادامه‌ داشته باشد و حتی این احتمال وجود دارد که شرایط از این هم بدتر شود.

هولدرهای بلندمدت بیت‌کوین بیشترین ضرر خود را از زمان ریزش در مارس 2020 و بازار نزولی 2018-2019 متحمل می‌شوند، اما ممکن است مجبور شوند  تا بازگشت قیمت‌ها به منطقه سبزرنگ مدتی را منتظر بمانند. 

بر اساس گزارش The Week Onchain Glassnode از 6 ژوئن، که بر اساس اندازه‌گیری ارزش کوین‌های سپرده‌شده به صرافی‌ها محاسبه می‌شود، مجموع ضررهای تحقق‌یافته از هولدرهای بلندمدت (LTH) بیت‌کوین تا 29 می از 0.006٪ از ارزش بازار فراتر رفت.

بااین‌حال، درصورتی‌که الگوهای زیان تاریخی بازارهای نزولی قبلی تکرار شوند، ممکن است روند چنین زیان‌های چشمگیر برای مدتی ادامه یابد. از سال 2018 تا 2019، مجموع ضررهای تحقق‌یافته از هولدرهای بلندمدت به اوج 0.015٪ از ارزش بازار رسید و این زیان برای حدود یک سال افزایش یافت. مقدار ضرر فعلی برای هولدرهای بلندمدت تنها حدود یک ماه است که مشاهده‌شده است.

گلس‌نود در این باره می‌نویسد که ضررهای هولدرهای بلندمدت اکنون در وضعیت مشابه با ضررهای بازارهای نزولی قبلی است. اما پیش از اینکه این دو وضعیت در جایگاه قیاس قرار بگیرند، ضررها باید برای مدت طولانی‌تری ادامه داشته باشند. در این گزارش آمده است:

” زیان هولدرهای بلندمدت در کوین‌های سپرده‌شده به صرافی‌ها اکنون به میزان زیادی قابل‌مقایسه با بازارهای نزولی قبلی رسیده است. بااین‌حال، ما هنوز چیزی جزء مدت‌زمان را نداریم.”

در فرهنگ گلس نود، هولدرهای بلندمدت به‌عنوان دارنده‌ای معرفی می‌شوند که حداقل 155 روز کوین‌های خود را جابجا نکرده باشند. 

همچنین شایان‌ذکر است که در هر دو سال 2019 و 2020، قیمت‌ها با جهش از پایین‌ترین سطح خود به‌سرعت بهبود یافتند. علیرغم چشم‌انداز تیره قیمت، جریان ورودی به محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال مانند صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) هفته گذشته از 100 میلیون دلار گذشت. گزارش 6 ژوئن کوین شیرز (CoinShares)نشان می‌دهد که بیشتر ورودی‌ها از قاره آمریکا بوده است، که حاکی از این است که نرخ سرمایه‌گذاران اروپایی در حال حاضر همچنان نزولی است. 

کوین شیرز همچنین به تفاوت در جریان مبادله بین بیت‌کوین و اتریوم (ETH) اشاره کرد. جریان‌های ورودی مبادلات بیت‌کوین تا سال 2022 حدود 506 میلیون دلار ارزش داشته است، درحالی‌که اتریوم خروجی خالص 357 میلیون دلاری داشته است. این نشان می‌دهد که هیجانات بازار در حال حاضر برای اتریوم بسیار کمتر از بیت‌کوین است.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت