سقوط شدید 45 درصدی هش ریت شبکه بیت کوین!

سقوط شدید 45 درصدی هش ریت شبکه بیت کوین!

راهنمای مطالعه

هش ریت شبکه ی بیت کوین (BTC) این روزها با کاهش چشم گیری همراه بوده و نسبت به بیشترین میزان ثبت شده در سال جاری، تا 45 درصد ریزش داشته است. بیشترین میزان هش ریت سال جاری، 136.2 EH/S بود که در 1 مارچ به ثبت رسید و با هش ریت کنونی که برابر با 75.7 EH/S است، اختلاف قابل توجهی دارد.

هش ریت و سختی شبکه

هش ریت در دنیای کریپتوکارنسی، پارامتری است که نشان دهنده ی میزان محاسبات انجام شده در یک ثانیه مربوط به یک شبکه می باشد. هرچه میزان هش ریت شبکه بیشتر باشد نشان دهنده ی امنیت بیشتر آن شبکه است. بعد از ریزش اخیر بیت کوین و نوساناتی که در این چند روز اخیر با آن دست و پنجه نرم می کند، هش ریت شبکه به دلیل کاهش درآمد استخراج کنندگان و خروج آن ها از این حوزه کاهش چشم گیری داشته و در نتیجه سختی شبکه نیز کاهش پیدا کرد.

سختی شبکه یک پارامتر مشتق شده از هش ریت شبکه است که هر دو هفته بروزرسانی می شود. آخرین کاهش ثبت شده مربوط به سختی شبکه در 25 فوریه سال جاری اتفاق افتاد و بعد از آن این شاخص همواره صعودی بود اما این بار با افت شدید ارزش بیت کوین دوباره وارد روند نزولی شد.

همواره بین میزان هش ریت شبکه، سختی شبکه و قیمت رمز ارز، رابطه ی معناداری وجود دارد و این رابطه باعث تعادل در صنعت استخراج می شود. همین رابطه ی معنادار باعث خواهد شد که با ریزش شدید ارزش یک رمز ارز، استخراج کنندگان در این حوزه باقی بمانند و شبکه را سرپا نگه دارند.

قطعا با کاهش قیمت یک رمز ارز، استخراج کنندگان خرد از بازی خارج می شوند و همین خروج بخشی از استخراج کنندگان باعث کاهش هش ریت شبکه و در نتیجه کاهش سختی شبکه می شود. کاهش سختی شبکه باعث افزایش درآمد استخراج کنندگانی که در این حوزه باقی ماندند خواهد شد. این چرخه بارها در تاریخ بازار رمز ارز و صنعت استخراج تکرار شده و تکرار خواهد شد. طبق اطلاعات منتشر شده توسط btc.com، سختی شبکه در دو هفته ی آینده تا 16 درصد کاهش خواهد یافت.
منبع cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت