سلیمی: رمزارز ملی با پشتوانه مشخص و آزمایشی اجرا شود!

اصغر سلیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر موضوع “رمزارز ملی” به شکل آزمایشی در کشور اجرا شود و نقاط ضعف و قوت آن شناسایی شود، مخالفتی با آن نداریم و در صورت داشتن پشتوانه، مردم هم از آن حمایت می‌کنند. سلیمی در گفت‌و‌گو با ایسنا درباره راه اندازی احتمالی “رمزارز ملی”، اظهار کرد: بحث راه اندازی رمزارز ملی به شکل طرح در مجلس هنوز مطرح نشده است و در کل ایده این موضوع را رئیس کل بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرده‌اند و این استدلال را کردند که هم اکنون رمزارزها در جهان در حال رشد هستند اما در ایران از این ظرفیت استفاده نمی‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه رمزارز ملی هنوز قانون مشخصی ندارد و حمایتی از رمزارزها نمی‌شود معتقدیم رمزارز ملی را با ساز و کارهای مشخص و با پشتوانه نفت و غیره تعریف کنیم و به شکل آزمایشی آن را در کشور اجرا کنیم. اگر اجرای طرح رمزارز ملی موفق بود، می‌توانیم این ایده را تقویت کنیم و توسعه دهیم. سلیمی در ادامه بیان کرد: فعلا بحث رمزارز ملی در کمیسیون اقتصادی توسط رئیس کل بانک مرکزی مطرح شده است که این کمیسیون ماه آینده بررسی‌های لازم را در این باره انجام خواهد داد و راهکارهای لازم برای اجرای آن را ارائه می‌دهد.

سلیمی تصریح کرد: اگر از ظرفیت‌های داخلی بهتر استفاده کنیم می‌توانیم نسخه بومی رمزارزها را به مردم ارائه دهیم تا آنان بتوانند در یک جای مطمئن، قانونمند و با پشتوانه سرمایه‌گذاری کنند. وقتی پشتوانه نفت را داشته باشد سود اقتصادی هم به دنبال دارد و اگر موضوع “رمزارز ملی” به شکل آزمایشی در کشور اجرا شود و نقاط ضعف و قوت آن شناسایی شود، مخالفتی با آن نداریم و در صورت داشتن پشتوانه، بدون شک مردم هم از آن حمایت می‌کنند.

منبع: ایسنا

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.