سهام شرکت‌های ماینینگ، راه جایگزین ورود به بازار برای برخی از افراد!

راهنمای مطالعه

در حالی که بیت کوین (BTC) در 12 ماه گذشته 900 درصد در بازار رشد داشته است، ارزش سهام در چهار شرکت بزرگ ماینینگ در مدت مشابه 5000 درصد رشد داشته است. درواقع ارزش سهام این شرکت‌ها نسبت به خود بیت کوین در 12 ماه گذشته عملکرد بسیار چشمگیرتری داشته است. لیور شیمرون (Leeor Shimron)، معاون رئیس استراتژی دارایی دیجیتال Fundstrat، با حضور در شبکه خبری CNBC، تجزیه و تحلیل خود را در مورد عملکرد بازار چهار شرکت ماینینگ سهامی عام، یعنی: Marathon Digital Holdings، Riot Blockchain، Hive Blockchain و Hut 8 به اشتراک گذاشت که هر کدام ظرفیتی بیش از 1 میلیارد دلار در بازار دارند.

طی 12 ماه گذشته، متوسط ​​بازده سهام شرکت‌های ماینینگ 5000 درصد بوده است، در حالی که بیت کوین در مدت مشابه 900 درصد سود کسب کرده است. در واقع با توجه به آمار فعلی و داده‌های دریافتی در روند‌های گذشته می‌توان نتیجه گرفت که سهام‌های این شرکت‌ها دارای همبستگی مثبتی با بیت کوین است. این محقق نتیجه گرفت که به ازای هر 1 درصد رشد قیمت در بیت کوین، سهام استخراج بیت کوین به طور متوسط ​​2.5 درصد رشد می‌کند. باید این موضوع نیز مورد توجه قرار گیرد که این مشاهدات هم برای افزایش قیمت بیت کوین و هم کاهش قیمت آن اعمال می‌شود.

وی در این رابطه بیان کرد: “احتمالاً با پایین آمدن قیمت بیت کوین ضربه سختی به آنها وارد خواهد شد.”

شیمرون علت بی‌ثباتی موجود در سهام ماینرها را عدم وجود محصولات تنظیم شده سرمایه‌گذاری رمز ارز در ایالات متحده آمریکا دانست، و حدس خود را راجب این موضوع این گونه بیان کرد که: “تا زمانی که ETF بیت کوین تأیید نشود، سرمایه‌گذاران ممکن است شرکت‌های ماینینگ عام را به عنوان تنها راه‌های مواجهه با بیت کوین ببینند.”

شیمرون افزود:

“از آنجا که منبع اصلی درآمد بیت کوین است، این شرکت‌ها اساساً در این صنعت به طور طولانی مدت حضور دارند، بنابراین سرمایه‌گذاران هنگام سرمایه‌گذاری در ماینرها در واقع از استراتژی picks and shovels  استفاده می‌کنند.”

شیمرون با اشاره به اینکه سهام Coinbase با ارزش تقریبی 100 میلیارد دلار در بازارهای خصوصی معامله می‌شود، افزود: “واضح است که اشتهای سرمایه‌گذار برای قرار گرفتن در معرض اپراتورهای موجود در فضای رمز ارز وجود دارد و ماینرها بخش دیگری از این موضوع هستند.”

در واقع شیمرون در این رابطه بیان کرد که در حال حاضر مردم و موسسات از هر راهی برای ورود به بازار رمز ارز استفاده می‌کنند. برخی از مناطق به دلیل قوانین دست‌و‌پا‌گیری که در رابطه با بازار رمز ارز دارند شرایط را برای ورود به این حوزه دشوار کردند و همین موضوع باعث شده که برخی از کاربران، سهام شرکت‌های فعال در بازار رمز ارز را به عنوان یک راه جایگزین برای سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارز انتخاب کنند. روندی که بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که ادامه‌دار خواهد بود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت