سود چشمگیر در انتظار سهامداران اپل در صورت حمایت از بیت کوین!

راهنمای مطالعه

دن ویسکاپف (Dan Weiskopf)، مدیر شرکت سرمایه‌گذاری توروسو (Toroso)، از طرح برد-برد خود برای پیوند غول تکنولوژی دنیا با بیت‌کوین (BTC) خبر داد که از سوی مایکل سیلور (Michael Saylor) نیز مورد حمایت قرار گرفته است. دن ویسکاپف، امروز با انتشار پستی در وب سایت اندیشکدهETF  بیان کرد که شرکت اپل (Apple) باید بخشی از ذخایر انبوه نقدینگی خود را بر روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کند. پیشنهاد این استراتژیست ارشد در راستای صحبت‌های مایکل سیلور مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی (Microstrategy) و رائول پال (Raoul Pal) مدیر سابق گلدمن ساکس (Goldman Sachs) است که پیشتر هردو پیش بینی کرده‌‌ بودند که اپل در سال‌های آینده بر روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری انبوهی خواهد کرد.  

سیلور ضمن بازنشر و حمایت از توییت ویسکاپف، در این رابطه اظهار نظر کرد که غول تکنولوژی دنیا می‌تواند با به‌کارگیری بیت‌کوین در محصولاتش و اضافه کردن این رمزارز به دارایی‌های خود، ارزش بازار خود را بیش از 100 میلیارد دلار افزایش دهد. سیلور در 11 نوامبر در توییتر اینطور عنوان کرد:

“اپل با استفاده از بیت‌کوین در اپل پی (Apple Pay) و طراحی کیف پول رمزارز ایمن در آیفون و همچنین خرید بیت‌کوین با ذخایر خزانه خود، می‌تواند ارزش حقوق صاحبان سهام خود را بیش از 100 میلیارد دلار افزایش دهد.”

سهام شرکت اپل (AAPL) با ارزش بازار 2 تریلیون دلار به عنوان با ارزش‌ترین شرکت دنیا محسوب می‌شود و براساس گزارشات درآمد این شرکت که در 29 اکتبر منتشر شده، این شرکت حدود 192 میلیارد دلار نقدینگی در اختیار دارد. ویسکاپف معتقد است که سرمایه‌گذاری 10 تا 20 میلیارد دلاری اپل بر روی بیت‌کوین در بلندمدت می‌تواند بسیار سودآورتر از طرح اپل برای بازخرید سهام باشد چرا که آن طرح ریسک و هزینه بالایی را به همراه دارد. وی همچنین بر این باور است که بیت‌کوین می‌تواند نوعی پوشش معقول در برابر تورم باشد.

وی در این رابطه می‌گوید:

“درک می‌کنم که شاید برخی از سهامداران حقوقی با خرید بیت‌کوین توسط شرکت با مشکل روبرو شوند، اما با کمی محاسبات و ‌بررسی فرصت‌ها، مزایای این طرح نسبت به بازخرید سهم مشهود است.”

ویسکاپف همچنین خاطر نشان کرد که:

“خواه بیت‌کوین را به عنوان پوششی در برابر تورم، یا به عنوان یک سفته بازی یا یک نوع دارایی جایگزین درنظر بگیریم، به هرحال این رمزارز نوعی نوآوری فناورانه محسوب می‌شود که اپل در موقعیت منحصر به فردی برای دسترسی به آن و فراهم کردن آن برای سهامداران خود قرار دارد.”

ویسکاپف معتقد است که شرکت اپل با بازدهی و ارزش بازار بسیار بزرگ‌تر نسبت به بیت‌کوین، درصورت سرمایه‌گذاری در این رمزارز می‌تواند باعث توسعه و مقبولیت بیشتر آن در دنیا شود و این مزیتی است که به نفع هردو است.

“در حقیقت فرصتی ناب برای مدیران اپل فراهم شده تا کمی خلاقانه‌تر و متفاوت فکر کنند. اکوسیستم پایدار، تخصص فنی و قدرت مالی این شرکت نشان می‌دهد که پذیرش ریسک نسبتاً کوچکی در حوزه دیجیتال می‌تواند این شرکت را با نوآورانه‌ترین روند تکنولوژی همگام سازد.”

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت