سود 4 میلیارد دلاری آمریکایی‌ها از بازار رمزارز در یک سال گذشته!

در ماه‌هایی که کووید (COVID) در اوج بود، علاقه به بیت‌کوین (BTC) و سایر کریپتوکارنسی‌ها در آمریکا به شدت رشد کرد. اکنون بسیاری از تریدرها در این کشور از بیت‌کوین به سود رسیده‌اند. بر اساس اعلام Chainalysis، شرکت آماری که به صورت حرفه‌ای در تکنولوژی بلاکچین کار می‌کند، بازار بیت‌کوین برای آمریکایی‌ها بیش از 4 میلیارد دلار سود نیز داشته است. با اینکه بیت‌کوین هم اکنون نسبت به سقف تاریخی خود با ضرر در حال معامله است ولی به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال روندی که بالاترین و طولانی‌ترین حرکت صعودی خود بوده را برای بسیاری از سرمایه‌گذاران با سود همراه کرده است.

در مارس 2020 همه‌گیری ویروس کرونا باعث تخریب بازارهای مالی جهانی شد. با توجه به تعطیلی اقتصاد جهانی، بازارهای سهام و بسیاری از تجارت‌ها در سراسر جهان به کمترین مقادیر تاریخ خود رسیدند. اما در این بین بیت کوین به وسیله سرمایه‌گذاران برجسته‌ای از جمله استنلی دراکن‌میلر (Stanley Druckenmiller) و  پاول تودر جونز (Paul Tudor Jones) خریداری گردید. شرکت‌هایی مثل اسکوئر (Square)، تسلا (Tesla) و میکرواستراتژی (MicroStrategy) بیت‌کوین را به ترازنامه‌‌های خود افزودند و تریدرهای همیشگی نیز همراه با سرمایه‌گذاران حقوقی به بازار هجوم بردند.

در نتیجه این اقدامات، جمع زیادی از مردم آمریکا سود به دست آوردند. مطابق یک گزارش جدید از استارتاپ نرم افزاری چین‌آنالیسیس (Chainalysis)، سرمایه‌گذاران در آمریکا در سال 2020 حدود 1/4 میلیارد دلار از بیت‌‌کوین سود کسب کردند. مطابق با آمار Chainalysis، این آمار بیشتر از 3 برابر کشور بزرگ بعدی، چین است که در آن سرمایه‌گذاران از بیت‌کوین 1/1 میلیارد دلار سود به دست آورده بودند. کیم گرایور (Kim Grauer)، مسئول واحد تحقیقات Chainalysis، در یک مصاحبه اخیر استدلال می‌کند که یکی از عوامل کمک کننده بزرگ برای ثبت چنین اعداد بزرگی این است که در آمریکا موسسات زیادی به سرعت جذب بیت‌کوین شده‌اند.

پس از چین سرمایه‌گذران در ژاپن با سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین و کسب 929 میلیون دلار سود رتبه بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. پس از آن سرمایه‌گذاران در بریتانیا با 829 میلیون دلار سود، در روسیه با 632 میلیون دلار سود و در آلمان با 607 میلیون دلار سود در جایگاه‌های بعدی ایستاده‌اند.

منبع: Bitcoinist

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.