سود 500 درصدی برای فارمرهای دیفای با وجود عدم شناخت و ناآگاهی کاربران!

راهنمای مطالعه

نظرسنجی انجام شده از سوی CoinGecko نشان می‌دهد که اکثر فارمرهای پرسود درک درستی از قراردادهای هوشمند ندارند. این قراردادها در ورای پروتکل‌های دیفای (DeFi) قرار دارند. اکثر این فارمرها قادر به خواندن قراردادهای هوشمند نیستند. این قراردادها با ریسک‌های متعددی نیز همراه هستند و در زیرساخت‌های دیفای به کار گرفته می‌شوند. اما این امر به‌هیچ‌عنوان مانع به سود رسیدن آن‌ها نشده است. CoinGecko با انتشار نتایج حاصل از یک نظر‌سنجی، اطلاعات به دست آمده از ۱۳۴۷ شرکت‌کننده را منتشر کرد. این نظر‌سنجی نشان می‌دهد که ۹۳ درصد از این افراد اعلام کردند که سودی بالغ بر ۵۰۰ درصد را تجربه کرده‌اند.

این در حالی است که نیمی از فارمرها در حال حاضر با سرمایه‌ای کمتر از ۱۰۰۰ دلار به فعالیت خود ادامه می‌دهند. دریافت کارمزدهای گس بالا همچنان یکی از دغدغه‌های موجود برای حاضران شبکه است؛ این در حالی است که سه چهارم کاربران مشکلی با پرداخت کارمزدهایی بیش از ۱۰ دلار نداشته‌اند. در حالی که تنها ۳۱۴ نفر از کسانی که در این نظر‌سنجی حضور پیدا کردند سابق بر این در حوزه فارمینگ حضور داشته‌اند، امروزه چیزی در حدود ۵۹ درصد از آن‌ها همچنان به فارمینگ ادامه می‌دهند. با توجه به اعتبار مجدد این حوزه این‌طور به نظر می‌رسد که سود دریافتی فارمر‌ها به‌مراتب بیشتر از سود دریافتی سرمایه‌گذارانی است که در رمزارز‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

با این وجود ۶۸ درصد از کاربران اعلام کرده‌اند برای کاهش ریسک احتمالی وارد عمل نمی‌شوند و ۴۹ درصد نیز اعلام کرده‌اند که در پروتکل‌های فاقد بررسی سرمایه‌گذاری نخواهند کرد. به‌این‌ترتیب تنها ۴۰ درصد از کاربران دیفای اعلام کرده‌اند که قادر به مطالعه قراردادهای هوشمندی هستند که در فارم به کار برده می‌شوند. امروزه فارمری یک پدیده جهانی است که ۳۱ درصد از کاربران آن در اروپا، ۲۸ درصد آنها در آسیا، ۱۸ درصد در آمریکای شمالی، ۱۰ درصد در آفریقا، ۷ درصد در جنوب آمریکا و ۴ درصد در اقیانوسیه واقع شده‌اند.

۹ درصد از فارمر‌ها مرد هستند و ۳۴ درصد از آن‌ها بین ۳۰ تا ۳۹ سال سن دارند. این در حالی است که ۲۵ درصد از آن‌ها در دهه ۲۰ سالگی عمر خود قرار دارند. فارمرهای پرسود بیشتر اتریوم نگهداری می‌کنند تا بیت کوین و ۲۵ درصد از آن‌ها نیز Chainlink نگهداری می‌کنند. این‌طور به نظر می‌رسد که ۱۹.۹۵ درصد نیز Polkadot نگهداری می‌کنند. تعداد دارندگان ترون نیز به ۱۷.۳ درصد و دارندگان لایت کوین به ۱۵.۷ درصد می‌رسد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت