شاخص ارزش درک شده ی بیت کوین به بالاترین سطح رسید!

راهنمای مطالعه

شبکه ی خبری و تحلیلی گلس نود (Glassnode)، به بررسی ارزش درک شده ی بیت کوین (Realized Cap) پرداخت. طبق گزارش منتشر شده، این شاخص در 19 ژوئن، به بیشترین سطح خود رسید و توانست از این حیث، رکورد جدیدی را ثبت کند. آخرین باری که بازار بیت کوین به این میزان از ارزش درک شده رسیده بود به فوریه سال جاری باز می گردد. بعد از ثبت چنین رکوردی در آن زمان، بسیاری از تحلیل گران بر این باور بودند که بیت کوین روند صعودی بسیار مناسبی را طی خواهد کرد اما بحران کرونا تمام معادلات را برهم زد و بیت کوین با ریزش شدید روبرو شد.

ارزش درک شده ی بیت کوین

ارزش درک شده ی بیت کوین، با شاخص ارزش کل بازار رمز متفاوت است. در واقع برای محاسبه ی ارزش درک شده، از قیمت و نقدینگی جاری در زمان معامله استفاده می شود. یعنی اگر یک آدرس کیف پولی دارای بیت کوینی باشد که به طور مثال در ژوئن سال 2019 دریافت کرد، در حال حاضر نیز قیمت همان زمان محاسبه می شود و بیان خواهد شد که ارزش درک شده ی این آدرس 14 هزار دلار معادل قیمت ژوئن 2019 می باشد. زیرا در آن زمان با درک و پذیرفتن ارزش واقعی در آن سطح قیمتی، بیت کوین خریداری و دریافت شد.

گلس نود بیان کرد که این بار نیز ارزش درک شده ی بازار بیت کوین به رکورد جدیدی دست پیدا کرده و شرایط بحرانی به وجود آمده قطعا بر روی رشد این شاخص اثرگذاری مستقیمی داشته است. یکی از دلایل اصلی رشد این شاخص، ورود سرمایه گذاران جدید و موسسات مالی و حقوقی است. در واقع حجم خرید و دارایی آدرس ها به شدت افزایش یافته است. پیشتر نیز گزارشی مبنی بر افزایش نهنگ های بازار بیت کوین منتشر شده بود. به نظر می رسد که این روند افزایشی ادامه دار باشد.

گلس نود در انتهای گزارش خود بیان کرد که علاوه بر شاخص ارزش درک شده بیت کوین، دیگر شاخص ها نیز در سطح بالایی قرار گرفتند و در آخرین تنظیم سختی شبکه، شاهد رشد نجومی بودیم. گلس نود بیان کرد که بیت کوین در حال حاضر با توجه به بررسی های انجام شده در نقطه ی بسیار حساسی قرار دارد و بسیار مهم است که به کدام سمت بازار گرایش پیدا کند. بنابراین پیش بینی روند آتی بیت کوین در شرایط کنونی بسیار دشوار است و باید منتظر ماند تا نشانه های بیشتری مشخص شود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت