شاخص ارزش واقعی بیت‌ کوین، رکورد جدیدی را به ثبت رساند!

راهنمای مطالعه

بار دیگر بیت‌کوین (BTC) رکورد جدیدی را به ثبت رساند، اما این بار این رکوردشکنی نه به لحاظ قیمت بلکه در ارزش واقعی بازار (Realized Cap) این رمزارز بوده و این خبر خوبی برای اکوسیستم محسوب می‌شود. شواهد نشان می‌دهد، آ‌ن‌هایی که فکر می‌کردند جو منفی بازار باعث افول بیت‌کوین خواهد شد سخت در اشتباه بوده‌اند. آمارها حاکی از آن است که امروز بیت‌کوین بیش از هر زمان دیگری برای اکوسیستم ارزشمند است. روز گذشته، ارزش واقعی بازار بیت‌کوین از سقف تاریخی خود در آپریل 2021 عبور کرد.

چرا ارزش واقعی بازار برای بیت‌کوین اهمیت دارد؟

ارزش واقعی بازار روشی برای سنجش دقیق‌تر و واقعی‌تر ارزش کل بیت‌کوین است. ارزش بازار یکی از آمارهای مهم است که از حاصل ضرب قیمت فعلی بیت‌کوین در تعداد بیت‌کوین‌های در گردش محاسبه می‌شود. از سوی دیگر، مفهوم ارزش واقعی بازار به دنبال افزودن ارزشی است که هر واحد بیت‌کوین در زمان آخرین جابجایی خود داشته است. بنابراین اگر بعضی از کوین‌ها آخرین بار در زمان رکوردشکنی ماه آپریل جابجا شده‌اند، تعداد آن‌ها در قیمت 60 هزار دلار ضرب خواهد شد، به همین ترتیب تعداد کوین‌هایی که آخرین جابجایی آن‌ها به سال 2017 برمی‌گردد نیز در قیمت 21 هزار دلار ضرب خواهد شد.

این روش برآورد بهتری از ارزش درحال جابجایی در شبکه را ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، وزن بیت‌کوین‌های کیف‌پول ساتوشی (Satoshi) یا بیت‌کوین‌های از دست رفته با بیت‌کوین‌هایی که در هفته جاری برای انجام معاملات استفاده شده، یکسان نیستند. رکوردشکنی ارزش واقعی بازار بیت‌کوین می‌تواند به معنای خوشبینی نسبت به این رمزارز باشد زیرا این موضوع حاکی از افزایش فعالیت در شبکه و احتمالاً پذیرش بیشتر این رمزارز در دنیا یا حتی اعتماد بیشتر به بیت‌کوین به عنوان یک روش پرداخت است.

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت