شاخص موقعیت ماینرهای بیت‌کوین مثبت شد. آیا زمان رالی جدید فرا رسیده است؟

راهنمای مطالعه

پس از هفته‌ها نوسان و تلاطم در بازار، شروع ماه آپریل برای بیت‌کوین (BTC) بسیار مطلوب‌تر بوده است. در پی رکورد شکنی 6.4 میلیارد دلاری سررسید قراردادهای اختیار معامله (Option)، رفتار قیمتی بیت‌کوین شکل و شمایل منطقی‌تری به خود گرفته است. بر اساس شاخص نوسانات بیت‌کوین (BVI)، مقدار نوسان 30 روزه این رمزارز در 9 مارس در سطح 5.34 درصد قرار داشته، درحالی که این شاخص اکنون به 3.42 درصد به طور میانگین کاهش یافته است. اگرچه در چند روز اخیر این رمز ارز نوساناتی را تجربه کرد است، اما هنوز از نظر شاخص میانگین نوسان، شرایط بهتری دارد.

پس از ریزش قیمت بیت‌کوین به سطح 51 هزار دلار در هفته گذشته، این رمزارز اکنون درحال تراکم در زیر سقف قیمتی 61800 دلاری خود بوده که به نوعی نشانه مثبتی محسوب می‌شود. پس از آن که اتریوم (ETH) موفق به فتح سقف قیمتی جدیدی گردید، اکنون نگاه بسیاری از سرمایه‌گذاران به بیت‌کوین دوخته شده تا شاید شاهد فتح سقف قیمتی جدید این رمزارز باشند. بر اساس یکی از شاخص‌های درون زنجیره‌ای، به نظر می‌رسد که زمان یک حرکت صعودی اساسی در بیت‌کوین فرا رسیده است.

تحلیل تغییر شاخص موقعیت ماینرهای بیت‌کوین

از سه شنبه هفته گذشته که شاخص موقعیت ماینرهای بیت‌کوین مثبت شده است، ماینرها به جمع‌آوری این رمز ارز ادامه دادند. شاخص موقعیت ماینرهای بیت‌کوین در واقع جریان معاملاتی در استخرهای ماینینگ را نشان می‌دهد، به طوری که اگر این شاخص مثبت باشد، به این معنی است که تعداد کل بیت‌کوین‌های فروخته شده توسط ماینرها کمتر از تعداد بیت‌کوین‌هایی است که آن‌ها نگهداری می‌کنند.

به عبارت دیگر وضعیت فعلی این شاخص حاکی از یک روند صعودی است، زیرا این جمع‌آوری مجدد توسط ماینرها به این معنی است که آن‌ها انتظار افزایش قیمت بیت‌کوین را در آینده نزدیک دارند. در نخستین روز ماه آپریل، تغییر شاخص موقعیت ماینرهای بیت‌کوین با مجموع 4514 کوین به بالاترین سطح خود رسید و برای چند روز در همان سطح باقی ماند. آخرین باری که ماینرها در چنین سطحی درحال جمع‌آوری بیت‌کوین بودند به دسامبر 2020 برمی‌گردد، که پس از آن قیمت این رمزارز دو برابر شد و از محدوده 20 هزار دلار به 40 هزار دلار رسید.

منبع: Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت