شاخص های تحلیلی مشابه نوامبر 2019 است که 30 درصد ریزش به همراه داشت!

شاخص های تحلیلی مشابه نوامبر 2019 است که 30 درصد ریزش به همراه داشت!

شاخص های تحلیلی مشابه نوامبر 2019 است که 30 درصد ریزش به همراه داشت!

راهنمای مطالعه

شاخص ترس و حریص (FGI) همواره یکی از شاخص های بسیار مهم و پرکاربرد در تحلیل روند بیت کوین (BTC) به شمار می آید. ترس شدید نشانگر این است که سرمایه‌گذاران نگران هستند و این موضوع می‌تواند از یک فرصت خرید خبر دهد و وقتی سرمایه‌گذاران بیش از حد حریص می‌شوند، می‌تواند نشان از این باشد که یک اصلاح قیمتی در راه است.

در واقع شاخص ترس و طمع احساسات جاری سرمایه‌گذاران را تجزیه و تحلیل می‌کند و این داده‌ها را در مقیاسی ساده بین اعداد صفر تا صد نشان می دهد.

در حال حاضر شاخص FGI برابر با 53 است و دفعه ی پیشین که این شاخص برابر چنین عددی بود به نوامبر 2019 برمی گردد که بیت کوین ریزش 30 درصدی را در آن بازه تجربه کرد و از 9400 دلار به 6410 دلار رسید. در دو روز گذشته سیگنال مشابه ای نیز در این رابطه دریافت شد که نتیجه آن ریزش بیت کوین از 9100 دلار به 8500 دلار تنها در طی پنج دقیقه بود.

احتمال روند نزولی در کوتاه مدت وجود دارد

در طی یک ماه گذشته بیت کوین روزهای خوبی را از نظر قیمتی پشت سر گذاشت و طی 33 روز روند صعودی ثابت از 6410 دلار به 9200 دلار رسید. از اکتبر سال 2018 تا به حال چنین روند صعودی ثابتی از بیت کوین مشاهده نشده بود.

شاخص های تحلیلی مشابه نوامبر 2019 است که 30 درصد ریزش به همراه داشت!

تحلیل گران و فعالان تاکید دارند که رفتار بیت کوین در 10 روز آینده می تواند عملکرد آن را برای ماه های آتی نیز مشخص کند. بنابراین چند روز انتهایی ماه بسیار برای بازار رمز ارز و به خصوص بیت کوین حیاتی است.
اگر بیت کوین تا آخر ماه نتواند به نقطه 9500 دلار برسد، می توان انتظار ریزش بیت کوین به کانال 8 هزار دلار و یا حتی 7 هزار دلار را داشت.

جاش راجر (Josh Rager)، تحلیل گر و تریدر بیت کوین در این رابطه این چنین بیان کرد: “باید انتظار ریزش بیت کوین را داشته باشیم. بسیار مهم است که به روند ساختار بازار توجه کنیم. اگر بیت کوین نتواند به نقطه ی مورد نظر برسد، با احتمال بسیار زیادی تا 8 هزار دلار ریزش خواهد کرد. حتی خودتان را برای 7700 دلار نیز آماده کنید.”

تحلیل ها و شاخص های موجود فعلی بیت کوین، بسیار با شاخص های نوامبر 2019 شباهت دارد و بسیاری بر این باورند که همان چرخه اتفاقات تکرار خواهد شد و بیت کوین ریزش خواهد کرد. در آن برهه بیت کوین تا 10600 هم بالا رفت و بعد در اصلاحیه قیمت خود نزدیک به 6 هزار دلار نیز رسید.

روند صعودی نیز محتمل است

برخی تحلیل گران روند و سناریوی صعودی را نیز برای بیت کوین محتمل می دانند. سطح مقاومتی 9500 دلار تعیین کننده ی روند بیت کوین خواهد بود. اگر بیت کوین تا پایان ماه نتواند سطح مقاومتی را پشت سر بگذارد احتمال ریزش تا 8 هزار دلار وجود دارد و اگر بتواند از این سطح عبور کند، می توان شاهد یک روند صعودی خوب و مثبت از بیت کوین باشیم.
منبع newsbtc

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]