صرافی انگلیسی Travelex، اولین قربانی بزرگ هکرها در سال 2020!

صرافی انگلیسی Travelex، اولین قربانی بزرگ هکرها در سال 2020!

راهنمای مطالعه

صرافی انگلیسی Travelex، اولین قربانی بزرگ هکرها در سال 2020 است و بعد از حمله ای که در شب سال نو اتفاق افتاد، مسئولین این صرافی مجبور به خاموش کردن سرورها و مسدود کردن فعالیت صرافی شدند.

این حمله برنامه ریزی شده، دقیقا در زمان سال نو اتفاق افتاد، زمانی که بسیاری از کارمندان این صرافی در تعطیلات به سر می بردند و صرافی بیش از همیشه آسیب پذیر بود.

صرافی Travelex در 30 کشور فعالیت می کند و در این کشورها مجموعا 1200 نمایندگی و شعبه دارد. بعد از این حمله، کار تمامی شعب مختل و برخی از آن ها مجبور به استفاده از روش های سنتی برای پیش برد فعالیت های خود شدند. این صرافی با انتشار پستی در توییتر، دلیل خاموشی سرورهای سایت را محافظت از دارایی و اطلاعات شخصی کاربران بیان کرد.

گروهی به نام Sodinokibi مسئولیت این حمله را بر عهده گرفتند!

طبق گزارشات تکمیلی منتشر شده، گروهی به نام Sodinokibi مسئولیت این حمله را بر عهده گرفتند و برای رمزگشایی اطلاعات، تقاضای بیت کوین به میزان 6 میلیون دلار کردند. آن ها تاکید کردند که بعد از انتقال بیت کوین به آدرس مورد نظر آن ها، ابزار رمزگشایی را در اختیار تکنسین های آی تی صرافی قرار می دهند تا سرورهای این صرافی به روال عادی برگردد.

احتمال اینکه صرافی Travelex مجبور به پرداخت این مبلغ شود، وجود دارد زیرا طبق اطلاعات منتشر شده، سرورهایی که حاوی اطلاعات شخصی و مالی کاربران بود، نیز مورد حمله قرار گرفته و نشر این اطلاعات برای این صرافی می تواند بسیار دردسر ساز باشد و خسارت جبران ناپذیری به وجود آورد.

همچنین طبق اطلاعات غیرموثق منتشر شده، برخی از شرکت ها و موسساتی که با این صرافی همکاری می کردند نیز از این حمله مصون نمانند و در روال کار آن ها نیز اختلال ایجاد شده است. بسیاری از کاربران این صرافی اکنون دسترسی به دارایی خود در این صرافی ندارند و نگرانی زیادی در این رابطه وجود دارد، هرچند مدیران Travelex به آن ها اطمینان داده اند که در حال رفع مشکل هستند و هیچ مشکلی برای دارایی افراد پیش نخواهد آمد.

پیغام هکرها

هکرها پس از حمله ای که انجام دادند با انتشار پیغامی خطاب به مدیران Travelex اشاره کردند:

“اگر با ما همکاری نکنید، برای ما هیچ اهمیتی ندارد، ولی شما هم زمان را از دست می دهید و هم تمام اطلاعات کسب و کارتان. زیرا ما کلید خصوصی را در اختیار داریم و برای بازکردن رمز اطلاعات بدون کلید خصوصی، زمان بسیار زیادی باید بگذارید، زمانی که از پولی که درخواست کردیم بسیار بیشتر برای شما اهمیت دارد.”
منبع bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت