ضرر 7 میلیارد دلاری نهادها با توجه به ریزش بازار رمزارز!

راهنمای مطالعه

شرکت‌هایی که بیت‌کوین (BTC) در ترازنامه خود دارند، پس از سقوط این رمزارز زیان‌های هنگفتی را ثبت کرده‌اند. این شرکت‌ها که به تدریج بیت‌کوین را به دارایی‌های خود اضافه کرده‌اند، زمانی که قیمت رمزارز در حال افزایش بود، به میلیاردها سود رسیدند. با این حال، از زمان روند نزولی که باعث شد بیت‌کوین حدود 50 درصد از ارزش خود را از دست بدهد، اکنون به طور جمعی میلیاردها دلار از ترازنامه خود از دست دادند. شرکت‌های سهامی‌عام با احتیاط اما مطمئن دارایی بیت‌کوین خود را در طول زمان افزایش داده‌اند. تا آگوست 2021، گزارش شد که سرمایه گذاران نهادی نزدیک به 10 درصد از کل عرضه بیت‌کوین را در اختیار دارند.

با توجه به اینکه عرضه بیت‌کوین محدود است، این حجم قابل توجه است، به خصوص زمانی که ورود نهادی به بازار هنوز در مراحل اولیه است. همانطور که قیمت بیت‌کوین افزایش یافته بود، ارزش بیت‌کوین شرکت‌ها نیز افزایش یافت. اما مانند هر بازار دیگری، روند صعودی نمی‌تواند برای همیشه ادامه یابد و با سقوطی که در اواخر سال گذشته بازار را تکان داد، سرمایه‌گذاران نهادی شاهد کاهش ارزش دارایی‌های خود هستند. از نوامبر 2021 تا ژانویه 2022، شرکت‌های سهامی‌عام که بیت‌کوین در ترازنامه خود دارند، نزدیک به 7 میلیارد دلار از دارایی‌های بیت‌کوین خود را از دست داده اند.

با این حال، کاهش ارزش بیت‌کوین، اعتقاد هیچ یک از شرکت‌ها به دارایی دیجیتال را متزلزل نکرده است. اکثر آن‌ها متعهد به نگهداری بیت‌کوین برای بلندمدت هستند و سایرین مانند MicroStrategy گفته‌اند که در آینده به خرید بیت‌کوین ادامه خواهند داد. در واقع این شرکت‌ها با دید بلند مدت وارد سرمایه‌گذاری بیت‌کوین و بازار رمزارز شده‌اند. برخی از شرکت‌ها نیز باتوجه به ریزش قیمت بیت‌کوین، به خرید در کف‌های قیمتی و کم کردن میانگین قیمت خرید بیت‌کوین پرداختند.

منبع: Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت