طبق نظریه ادواردز، پرسودترین سیگنال بیت‌ کوین در آستانه فعال شدن است!

قیمت بیت‌کوین (BTC) همچنان 40 درصد پایین‌تر از سقف تاریخی خود قرار دارد و سرمایه‌گذاران را با این واقعیت مواجه کرده که احتمالاً روند صعودی این رمزارز پایان یافته است. درحالی که ریزش اخیر بازار و ترس ناشی از آن باعث خروج بسیاری از سرمایه‌گذاران از بازار گردیده، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که هنوز بیت‌کوین‌هایشان را نگه داشته‌اند احتمالاً سود بزرگی را کسب خواهند کرد. اگرچه درحال حاضر شرایط بسیار نزولی بر بازار رمزارز حاکم است، اما پرسودترین سیگنال خرید در تاریخ بیت‌کوین در آستانه فعال شدن است.

شاخص نوارهای هش (Hash Ribbons) بیت‌کوین نشان می‌دهد که ماینرها تسلیم شده‌اند و سیگنال خرید در حال صادر شدن است!

تا این برهه، سال جاری پرسودترین سال برای نخستین رمزارز دنیا بوده و ارزش آن در سه ماه نخست سال سه برابر شده است. با این حال پس از یک جهش بزرگ، در روزهای اخیر بازار وارد اصلاح شد و آشفتگی بزرگی را در بین تازه واردان این نوع دارایی پرنوسان ایجاد کرده است. این اصلاح به قدری شدید بود که تنها ظرف چند روز بیش از 50 درصد از ارزش بیت‌کوین از بین رفت و این موضوع خود می‌تواند دلیل کافی برای پایان روند صعودی این رمزارز باشد.

وضعیت بسیاری از شاخص‌ها نیز حاکی از این موضوع است، اما عامه مردم همچنان به این موضوع اعتقادی نداشته و رسیدن بیت‌کوین به قیمت‌ 100 هزار دلار یا بالاتر را محتمل می‌دانند.

نمودار بالا شاخص نوارهای هش (Hash Ribbons) بیت‌کوین را نشان می‌دهد که توسط چارلز ادواردز (Charles Edwards)، یکی از کارشناسان بنیادی رمزارز، طراحی شده است. درحال حاضر این شاخص نشان می‌دهد که ماینرهای بیت‌کوین در حال تسلیم شدن هستند.

در گذشته، آخرین سیگنال خرید این شاخص در هر چرخه صعودی به ترتیب منجربه بازدهی‌های 8000 و 3500 درصدی شده است. در هر چرخه، چندین سیگنال خرید قبل از آخرین رالی بزرگ صادر می‌شود، اما این آخرین سیگنال است که به این شاخص اعتبار داده و سیگنال‌های آن را پرسود نشان می‌دهد. تمام سیگنال‌های خرید قبلی در چرخه فعلی بازار منجربه بازدهی‌های قابل توجهی شده است. پس از دسامبر 2018، قیمت بیت‌کوین 300 درصد رشد کرد و آخرین سیگنال این شاخص به بازدهی بیش از 500 درصد رسید.

منبع: Bitcoinist

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.