عدم تمایل ماینرها به فروش دارایی و احتمال افزایش قیمت بیت‌ کوین!

راهنمای مطالعه

سهم ماینر‌ها در تعیین قیمت بیت‌کوین (BTC) فراتر از آن چیزی است که اکثر سرمایه‌گذاران تصور می‌کنند. اینکه ماینرها در چه قیمتی دارایی‌های خود را می‌فروشند معمولاً به مقدار سود حاصل از فروش کوین‌های استخراج شده بستگی دارد. ماینرها اصولاً بر اساس قیمت دارایی تصمیم به فروش یا نگهداری آن می‌گیرند و این موضوع می‌تواند بازار بیت‌کوین را تحت تاثیر قرار دهد. دلیل اصلی فعالیت ماینینگ کسب سود است. اما زمانی که این سود کاهش می‌یابد، ماینرها دو گزینه پیش رو دارند؛ اقدام به فروش و جلوگیری از ضرر بیشتر نموده و یا اینکه کوین‌های خود را نگهداری کرده تا مجدداً قیمت آن‌ها افزایش یابد.

بر اساس شاخص Puell Multiple، درحال حاضر ماینرها گزینه دوم را انتخاب کرده‌ و بجای اینکه بیت‌کوین‌هایشان را با سود کمتری بفروشند، تصمیم به نگهداری آن گرفته‌اند. داده‌ها نشان می‌دهند که در مقایسه با آخرین باری که قیمت بیت‌کوین در سطوح فعلی قرار داشته، میزان سود ماینرها کاهش یافته است. بر اساس این داده‌ها، سودآوری بیت‌کوین در ماه آپریل 40 درصد بیشتر از الان بوده و این در حالی است که قیمت این رمزارز در هر دو زمان 50 هزار دلار بوده است. این موضوع نشان می‌دهد که در سقف‌های قیمتی بیت‌کوین، سود ماینرها کاهش می‌یابد.

شاخص موقعیت ماینر (MPI) نیز نسبت تعداد بیت‌کوین‌های خارج شده از کیف پول ماینرها را به میانگین متحرک یک ساله نشان می‌دهد. در سال جاری این شاخص به عدد  -0.4کاهش یافته است. عدد 2 و بالاتر برای این شاخص به این معنی است که ماینرها درحال فروش کوین‌های خود هستند. پایین تر از 2 یعنی بعضی از ماینرها درحال فروش دارایی خود هستند. اما اکنون عدد -0.4 نشان می‌دهد که تقریبا تمام ماینرها تصمیم به فروش بیت‌کوین‌های خود ندارند.

با هولد کردن ماینرها قیمت بیت‌کوین افزایش خواهد یافت!

بیت‌کوین تقریبا تمام طول آخر هفته را مثبت سپری کرد و در نهایت در روز دوشنبه با افزایش شدید تقاضا در بازار موفق به شکست سطح 50 هزار دلار شد. پس از این شکست، بیت‌کوین به سرعت وارد اصلاح شد و قیمت این رمزارز کاهش یافت. با این حال ماینرها هنوز مایل به فروش بیت‌کوین‌های خود نیستند. با توجه به پیش‌بینی‌های اخیر از قیمت بیت‌کوین در آینده، بعید نیست که ماینرها نیز درحال نگهداری بیت‌کوین‌های خود برای فروش در قیمت‌های بهتری باشند.

منبع: Newsbtc

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت