عضو هیات مدیره سندیکای صنعت برق کشور: ماینرهای غیرقانونی قابل ردیابی می باشند!

راهنمای مطالعه

حمیدرضا صالحی، عضو هیات مدیره سندیکای صنعت برق کشور در گفت ‌وگو با پانا اظهار کرد تعرفه برق استخراج‌کنندگان رمز ارزها در کشور بالاتر از تعرفه برق صادراتی است و تولیدکنندگانی که به صورت غیرقانونی رمزارزها را استخراج می‌کنند قابل رصد هستند و با تغییر بار مصرفی واحدهای کشاورزی و صنعتی می‌توان به این موضوع دسترسی یافت. وی در خصوص مصرف برق توضیح داد:‌ در تابستان که پیک اصلی مصرف است این مشکل وجود دارد اما به دلیل آنکه دریاچه‌های سدهای کشور از منابع خوبی برخوردار شده‌اند نیروگاه‌های آبی امسال هم به شبکه تولید برق کشور کمک کنند و از سوی دیگر وزارت نیرو برنامه هایی برای تنظیم بار دارد.

استفاده غیرمجاز از برق کشاورزی و صنعتی

صالحی با اشاره به مصرف برق بالای دستگاه های بیت کوین‌ اظهار کرد:‌ مصرف برق دستگاه های بیت‌کوین‌ براساس آئین نامه‌ای مشخص شده است و وزارت نیرو نیز در این چارچوب با افرادی که به صورت رسمی درحال استخراج رمزارزها هستند همکاری می‌کند. البته مواردی هم که غیرقانونی در حال انجام است باید به صورت جدی‌تری نظارت شود.

عضو هیات مدیره سندیکای صنعت برق کشور ادامه داد:‌

برخی از افراد این دستگا‌ه‌ها را در واحدهای کشاورزی یا صنعتی نصب می‌کنند که تا حدودی می‌تواند قابل کنترل باشد چون مصرف برق این واحدها در ماه‌های مختلف سال قابل رصد است و می‌توان براساس تفاوت مصرف در ماه‌ها به این موضوع مشکوک شد.

صالحی افزود:‌

تعرفه برق استخراج‌کنندگان رمز ارزها در کشور بالاتر از تعرفه برق صادراتی است و اگر هم خیلی بالا تعیین شود انگیزه فعالیت تولیدکنندگان رمز ارز را برای فعالیت غیرقانونی افزایش می‌‌دهد.

عضو هیات مدیره سندیکای صنعت برق کشور خاطرنشان کرد:‌ مصرف برق در کشور به صورت لجام گسیخته درحال افزایش است و این درحالی است که در بحث افزایش تولید برق در کشور سرمایه‌گذاری‌های لازم صورت نگرفته است.

وی میزان مصرف تولیدکنندگان رمز ارز را در کشور هزار مگاوات معادل ۱.۵ درصد مصرف برق کشور اعلام کرد.

منبع: Pana

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت