فروش در بین سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت‌ کوین درحال افزایش است!

راهنمای مطالعه

تحقیقات شرکت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد که سرمایه‌گذارانی که بیت‌کوین (BTC) را برای بلندمدت نگه‌داشته بودند اکنون برای حفظ سودهایشان درحال فروش رمزارزهای خود هستند. این شرکت با انجام مطالعه‌ای بر روی سرمایه‌گذاران بیت‌کوین و مقدار موجودی کیف پول آن‌ها، نتایج را در قالب دو گروه هولدرهای بلندمدت و کوتاه مدت ارائه کرده است. براساس این گزارش، هولدرهای بلندمدت (LTH) آن دسته از افرادی هستند که بیت‌کوین را بیش از 155 روز پیاپی در کیف پول‌های خود نگهداری کرده‌اند. به همین ترتیب، هولدرهای کوتاه‌مدت (STH) به آن دسته از افراد گفته می‌شود که در طی 154 روز بعد از خرید، بیت‌کوین‌های خود را از کیف ‌پولشان به آدرس‌های دیگری منتقل کرده‌اند.

این پلتفرم با مقایسه این دو گروه از سرمایه‌گذاران به این نتیجه رسیده است که دارایی‌های سرمایه‌گذاران بلندمدت از 12.6 میلیون واحد بیت‌کوین در 23 اکتبر به 12.3 میلیون واحد در 19 نوامبر کاهش یافته است. از سوی دیگر، دارایی‌های هولدرهای کوتاه مدت با افزایش همراه بوده که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران جدی در حال فروش بیت‌کوین‌هایشان برای حفظ سود هستند. این اقدام فروش توسط سرمایه‌گذاران بلندمدت نه تنها تاثیر منفی بر بازار بیت‌کوین نداشته بلکه در کمال تعجب، منجربه صعودی شدن روند این رمزارز نیز شده است.

شرکت گلس‌نود با مقایسه نمودار دارایی‌های هولدرهای بلندمدت بیت‌کوین با نمودار قیمتی این رمزارز به بررسی همبستگی میان آن‌ها پرداخته و در نهایت به این نتیجه رسیده است که تغییرات در پارامتر اول به طور معکوس بر پارامتر دوم تاثیر گذار بوده است. به عبارت دیگر، هر زمان که دارایی‌های هولدرهای بلندمدت افزایش یافته، به دنبال آن قیمت بیت‌کوین کاهشی شده است. در مقابل با کاهش دارایی‌های هولدرهای بلندمدت، این رمزارز روند صعودی به خود گرفته است.

این شرکت در این رابطه بیان کرده است:

“درحال حاضر روند دارایی‌ هولدرهای بلندمدت نزولی شده که درواقع اشاره به این موضوع دارد که در واکنش به افزایش قیمت اخیر بیت‌کوین، هولدرها در حال جابجایی درون زنجیره‌ای دارایی خود هستند. لازم به ذکر است که این اتفاق بارها در چرخه‌های قبلی دیده شده و حاکی از آن است که اکنون در مراحل ابتدایی یک روند صعودی قرار داریم.”

در همین حین، درپی افزایش دارایی‌های هولدرهای کوتاه مدت، قیمت بیت‌کوین افزایش یافته و شرکت گلس‌نود معتقد است که این موضوع صریحاً نشان‌دهنده بازگشت رمزارزهای ذخیره‌شده قبلی به گردش معاملات در بازارهای گاوی است.

همچنین این شرکت بیان کرده است که درحال حاضر 12 میلیون بیت‌کوین از دارایی‌های هولدرهای بلندمدت (حدود 97 درصد) و 3.5 میلیون بیت‌کوین از دارایی‌های هولدرهای کوتاه‌مدت در وضعیت سود قراردارند. این گزارش شرکت گلس‌نود درحالی ارائه شده که قیمت‌ بیت‌کوین با ثبت رکورد جدیدی در طی سه ساله گذشته، اکنون در محدوده 18 هزار دلار درحال معامله است. این رمزارز از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 147 درصد بازدهی داشته که عمدتا ناشی از افت ارزش دلار آمریکا درپی کاهش بیش از حد نرخ بهره و سیاست‌های خرید اوراق قرضه توسط فدرال رزرو (Federal Reserve) است.

تحلیل‌گران پیش بینی می‌کنند که قیمت بیت‌کوین می‌تواند به سقف تاریخی خود در محدوده 20 هزار دلار برسد. این پیش‌بینی عمدتاً بخاطر کمیابی، بخش‌پذیری و جابجایی ‌‌آسان‌تر این رمزارز است که باعث برتری آن در مقایسه با یک دارایی پوششی 9 تریلیون دلاری مثل طلا می‌شود. ویجی بویاپاتی (Vijay Boyapati)، یکی از محققین سرشناس در حوزه رمزارزها، در این رابطه عنوان می‌کند که: “اگرچه طلا از دیرباز به عنوان یک ذخیره ارزش محسوب می‌شد، اما اکنون بیت‌کوین به عنوان یک ذخیره ارزش نوظهور است که نسبت به طلا از ویژگی‌های مالی برتری برخوردار است.”

منبع: Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت