فشار دولت چین بر ماینرهای بیت کوین به دلیل کمبود انرژی!

فشار دولت چین بر ماینرهای بیت کوین به دلیل کمبود انرژی!

راهنمای مطالعه

استخراج کنندگان بیت کوین (Bitcoin) در استان Sichuan چین این روزها از جانب دولت تحت فشار قرار دارند و از آن ها خواسته شده تا فعالیت استخراج را محدود و کاهش دهند. این اتفاق به دلیل کمبود برقی که این روزها در این استان به یک بحران تبدیل شده است.

در 29 دسامبر، خبرگزاری Asia Times در این رابطه بیان کرد که خشکسالی پیش آمده علت اصلی این قانون جدید ارائه شده به استخراج کنندگان است. در حال حاضر نیروگاه های تولید برق در این استان با مشکلات متعددی رو به رو هستند.

مزارع بیت کوین از این پس در مواقع ترسالی اجازه فعالیت دارند.

طبق قانون جدید مزارع بیت کوین در زمان ترسالی می توانند با تمام توان خود فعالیت کنند زیرا تامین انرژی در استان Sichuan به وسیله توربین های آبی انجام می شود و در زمان خشکسالی و هنگامی که بارندگی کم است ظرفیت لازم برای تامین برق ماینرها وجود ندارد. بنابراین اولویت با مصارف خانگی است و برق مصرفی ماینرها محدود خواهد شد.

مقامات چینی بررسی مصارف غیرقانونی را نیز در اولیت کار خود قرار دادند و در همین روزهای اول پایش توانستند دو نیرگاه را که به صورت غیرقانونی به مزارع بیت کوین برق می رساندند را توبیخ کنند. تخمین زده شده که در ماه دسامبر این دو نیروگاه در حدود 140 هزار دلار برق بدون مجوز در اختیار مزارع بیت کوین قرار دادند.

کشور چین که به عنوان پیشتاز در صنعت استخراج شناخته می شود و در حدود 66 درصد هش ریت شبکه را کنترل می کند این روزها به دلیل کمبود برق مواضع سفت و سختی در مقابل استخراج بیت کوین گرفته است.

در ماه دسامبر مقامات چینی فقط 7 هزار تجهیزات استخراج در شهر Tangshan که به صورت غیرقانونی به شبکه برق متصل بودن شناسایی و ضبط کرد. گفته می شود این تجهیزات از مکان های مختلفی همچون صنعتی، تجاری و حتی مسکونی توقیف شد.
منبع cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت