لیبرا فیسبوک باعث کم شدن وابستگی جهان به دلار می‌شود!

لیبرا فیسبوک باعث کم شدن وابستگی جهان به دلار می‌شود!

راهنمای مطالعه

اقتصاددانان بزرگ جهانی برای رهایی از فشارهایی همچون بیت کوین می خواهند به لیبرا اعتبار دهند تا وابستگی ها نسبت به دلار کاهش یابد.

در تاریخ 23 ژانویه، در جلسه مجمع سالانه اقتصاد جهانی (WEF) که در داووس برگزار شد، مقامات و کارشناسان مالی درباره یکی از مهمترین سازوکارها در سیستم تأمین مالی جهانی (دلار آمریکا که به ارز ذخیره جهانی تبدیل شده است) گفتگو کردند.

فرشته نجاتی به نام لیبرا

این نشست با عنوان “به چالش کشیدن سلطه دلار”، به عواملی که باعث می شود دلار آمریکا به سیستم پرداخت و ذخیره ارزی جهان غالب شود، صحبت کردند. همچنین این واقعیت است که کشورهای جهان سعی در کاهش وابستگی خود به دلار دارند.

در این هیئت، تعدادی از مقامات از جمله پائولو گودز وزیر اقتصاد برزیل و گیتا گوپینات، اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول (IMF)، آدام تووز، مدیر انستیتوی اروپایی در دانشگاه کلمبیا و همچنین وزیر دارایی پرتغال، ماریو سنتو و زو نینگ برگزار شد.

گوپینات که مدیر بخش تحقیقات صندوق بین المللی پول می‌باشد، ابتکار عمل رمزارز فیس بوک را به عنوان یکی از مهمترین عواملی که باعث شده همه در امور مالی جهانی، وضعیت دلار را به عنوان ارز سلطه گر بررسی کنند، عنوان کرد.

وزیر اقتصاد برزیل با حمایت از این بیانیه افزود که فناوری های جدید مانند بلاک چین راه را برای ارزهای آینده که دیجیتالی هستند، هموار می کند.

دلار آمریکا هنوز هم جذاب است!

گوپینات ادامه داد دلار آمریكا همچنان جذاب است و خاطرنشان كرد که یكی از مهمترین ویژگی هایی كه باعث جذابیت دلار آمریكا می شود اعتماد و ثبات است.

وی افزود:

چرا دلار چنین تسلط دارد؟ زیرا این واحد پولی است که بهترین ثبات و ایمنی را ایجاد می کند. […] این بدان معنی است که ارزش خود را حفظ کرده است. و اگر اوضاع بد پیش آید، ارزش خود را دوباره به دست می آورد.

ابتکارات ارزهای دیجیتال باعث ایجاد تغییر در سیستم مالی جهانی می شود!

این واقعیت که اقتصاددانان WEF اکنون موافقند که لیبرا  فیس بوک، مقامات جهانی را وادار به بررسی مجدد رویکرد خود به ارز ذخیره جهانی کرده است، قطعا باعث تقویت وضعیت فن آوری پیشرفته و همچنین بلاک چین می شود.

در همین حال، برخی از مقامات قبلا هشدار داده اند كه پروژه هایی مانند لیبرا می توانند تأثیر زیادی بر دلار آمریكا داشته باشند.

در آگوست سال 2019، مارک کارنی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، پیشنهاد کرد که ارز دیجیتال شبیه به لیبرا می تواند جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهان شود. کارنی گفت جایگزینی دلار با ارز دیجیتال گزینه ای بهتر از این است كه اجازه دهید وضعیت ذخیره آن با ارز ملی دیگری مانند ارز دیجیتال چین جایگزین شود.

طبق گزارش سابق کوین تلگراف، در ابتدا لیبرا پیشنهاد داد تا پروژه رمزنگاری خود را توسط چندین ارز ملی از جمله دلار آمریکا، یورو، ین ژاپن، پوند انگلیس و دلار سنگاپور حمایت شود و گفته می شود یوان چین از گروه دارایی های ذخیره خارج است.
منبع cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت