مایکل سیلور: به بیت‌ کوین به عنوان یک دارایی نگاه کنید نه پول!

«مایکل سیلور» (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی فکر می‌کند که بیت‌کوین بیشتر به دارایی دیجیتال شباهت دارد تا یک «ارز دیجیتال» (digital currency). او در پادکستی به نام “Coin Stories” با «ناتالی برونل» (Natalie Brunell) مصاحبه کرد. سیلور در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید بیت‌کوین تهدیدی برای دلار آمریکا است، گفت: «من آن را یک دارایی دیجیتال می‌نامم، این تهدیدی برای سایر املاک است، به ویژه تهدیدی برای انواع دیگر دارایی‌ها: طلا یک دارایی است، املاک و مستغلات هم دارایی هستند. فکر نمی‌کنم دولت ایالات متحده توسط املاک و مستغلات یا حتی طلا تهدید شود.»

این اظهارات در ادامه ادعاهای سیلور در اوایل این هفته در مورد پادکست “Wolf of All Streets” منتشر شد که در آن وی اظهار کرده بود که «من واقعاً فکر نمی‌کنم که بیت‌کوین بتواند در ایالات متحده آمریکا نقش یک ارز را بازی کند. فکر هم نمی‌کنم که بهتر باشد که بیت‌کوین مثل یک ارز عمل کند.» وی افزود: «در عمل بیت‌کوین تنها نوع دیگری از دارایی‌هاست.» وی در ادامه بیان کرد که مردم در حال بررسی این مسئله هستند که آیا به جای انتخاب سرمایه‌گذاری‌های سنتی مانند املاک و مستغلات، سهام، راه‌اندازی مشاغل یا خرید طلا، بیت‌کوین را خریداری کنند یا خیر.

سیلور به برونل گفت که حتی اگر بیت‌کوین در کوتاه‌مدت خوب عمل نکند، مایکرواستراتژی قصد فروش بیت‌کوین‌های خود را ندارد و برای نوساناتی که در آینده رخ خواهد داد آماده است. وی تأکید کرد که کلید اصلی «نگه‌داری» (HODL) این است که طی دوره‌های رکود بازار و FUD دست به فروش نزنیم. وی همچنین به غول‌هایی در فضای فناوری مانند مدیر عامل سابق مایکروسافت «استیو بالمر» (Steve Balmer) اشاره کرد که در هنگام سقوط قیمت، سهام خود را نمی‌فروشد: «کار درخشانی که استیو بالمر انجام داد تا الان صاحب ۱۰۰ میلیارد دلار پول باشد چه بود؟ نفروختن مایکروسافت!»

سیلور همچنین به نقل قولی از وارن بافت اشاره کرد که ادعا می‌کند «اگر قصد نگه داشتن سهام‌های خود به مدت ۱۰ سال را ندارید پس نباید حتی ۱۰ دقیقه به داشتن آن فکر کنید و اظهار داشت که حتی سهام آمازون نیز زمانی ۸۰ درصد سقوط کرده بود و بعد بهبود یافت. مدیرعامل مایکرواستراتژی متذکر شد که اگر قیمت بیت‌کوین تا ۴ سال آینده کمتر از آنچه امروز هست شود، او باید در استراتژی خود تجدید نظر کند.

منبع: Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *