مایکل سیلور مدیر عامل میکرواستراتژی شخصاً 230 میلیون دلار بیت ‌کوین دارد!

راهنمای مطالعه

شرکت میکرواستراتژی (Mircostrategy) به همراه بنیانگذار و مدیر عامل آن، مایکل سیلور (Michael Saylor)، در حدود 0.266 درصد از تمام بیت‌کوین‌های (BTC) موجود را در اختیار دارند. این مدیر عالی رتبه به تازگی ادعا کرده است که شخصاً نزدیک به 18 هزار بیت‌کوین معادل بیش از 230 میلیون دلار بیت‌کوین در اختیار دارد. وی همچنین بیان کرده است که شرکتش سیاست جدیدی مبنی بر ذخیره خزانه با محوریت بیت‌کوین اتخاذ کرده و تصمیم دارد که بیت‌کوین‌های بیشتری را خریداری کند.

مدیرعامل میکرواستراتژی پیشینه نسبتا جالبی در رابطه با بیت‌کوین دارد. براساس گزارش سایت کریپتوپوتیتو (Cryptopotato) مایکل در سال 2013 عمر بیت‌کوین را رو به پایان دانسته بود. اما از آن پس مایکل با چرخش 180 درجه‌ای در دیدگاهش، اکنون نسبت به رشد بیت‌کوین بسیار خوشبین است. شرکتی که او در حدود سه دهه پیش تاسیس کرد،‌ در مجموع 38250 واحد بیت‌کوین طی دو مرحله خریداری کرده است. این مقدار قابل توجه تقریباً برابر با 0.18‌ درصد از تمام بیت‌کوین‌های موجود است.

علاوه بر بیت‌کوین‌های میکرواستراتژی، امروز سیلور مقدار دارایی‌ شخصی خود در بازار رمز ارز را فاش کرد. سیلور در توئیتی بیان کرد:

“بعضی‌ها پرسیده‌اند که من شخصاً چه تعداد بیت‌کوین دارم. من شخصاً 17732 واحد بیت‌کوین دارم که با میانگین قیمت 9882 دلار خریده‌ام. شرکت میکرواستراتژی پیش از آن که تصمیم به خرید بیت‌کوین برای خود بگیرد از این موضوع مطلع بوده است.”

اکنون با توجه به اینکه قیمت بیت‌کوین در حدود 13 هزار دلار است، ارزش دلاری دارایی‌های بیت‌کوین سیلور چیزی حدود 230 میلیون تخمین زده شده است.

در یکی از مصاحبه‌های اخیر، سیلور درخصوص عملکرد شرکتش در سه ماهه سوم سال توضیح داده است. وی ضمن اعلام ارقام قابل توجه از بازدهی میکرواستراتژی، از سیاست جدید این شرکت مبنی بر ذخیره بیت‌کوین خبر داده است. وی در این رابطه اینطور بیان کرده است:

“ما سیاست جدیدی درخصوص ذخیره خزانه اتخاذ کردیم که براساس آن بیت‌کوین به عنوان دارایی اصلی ذخیره خزانه شرکت خواهد بود و با سرمایه‌ای فراتر از سرمایه در گردش مورد نیاز بر روی آن سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.”

با درنظر گرفتن میانگین قیمت خرید بیت‌کوین توسط مایکل و یک محاسبه ساده ریاضی درمی‌یابیم که او در حدود 175 میلیون دلار برای خرید بیت‌کوین هزینه کرده است و اکنون بیت‌کوین‌هایش بیش از 230 میلیون دلار ارزش دارد. به این ترتیب، چنانچه وی تصمیم به فروش بیت‌کوین‌هایش داشته باشد، درحدود 50 میلیون دلار سود برایش به همراه خواهد داشت. همچنین کوین روک (Kevin Rooke)، از محققین مشهور حوزه بازار رمز ارز، آمار مشابهی را درخصوص سودآوری شرکت میکرواستراتژی منتشر کرده است.

به گفته وی، این شرکت که عضو بورس نزدک است، در طی سه سال و نیم گذشته 78 میلیون دلار سود کسب کرده است. البته درصورت فروش دارایی‌های بیت‌کوین، این شرکت به سود 100 میلیون دلاری طی 2 ماه دست خواهد یافت. شایان ذکر است که براساس استانداردهای حسابداری، برای ثبت سود یا هرگونه بازدهی مالی در صورت‌های مالی لازم است تا دارایی خریداری شده فروخته شده باشد. از آنجا که شرکت میکرواستراتژی و مدیرعامل آن تاکنون هیچگونه اطلاعاتی درخصوص فروش دارایی‌های بیت‌کوین خود منتشر نکرده‌اند، بنابراین آمارهای فوق به نوعی تخمین‌های فرضی بوده و ارقام واقعی نیستند.

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت