مجموع کارمزد تراکنش‌های اتریوم در سال جاری از 350 میلیون دلار عبور کرد!

راهنمای مطالعه

شبکه‌ی خبری و تحلیلی Cryptoglobe با انتشار گزارشی بیان کرد که مجموع کارمزدهای شبکه‌ی اتریوم (ETH) از شبکه‌ی بیت کوین (BTC) پیشی گرفت. این شبکه به نقل از آمار و اطلاعات منتشر شده از Coinmetrics افزود که یکی از دلایل اصلی این رشد چشمگیر در میزان کارمزد تراکنش شبکه‌ی اتریوم، رونق حوزه‌ی دیفای است که این روزها جنب و جوش بسیاری دارد. محبوبیت بازار دیفای باعث شد تا تقاضا برای اتریوم افزایش چشمگیری داشته باشد. همین افزایش تقاضای موجود باعث افزایش کارمزد شبکه شده است.

شبکه Coinmetrics پلتفرم‌هایی مانند یونی‌سواپ، سوشی‌سواپ و یرن فایننس را از موارد اصلی افزایش کارمزد دانست. درصد زیادی از پروژهای دیفای بر روی شبکه‌ی اتریوم فعالیت می‌کنند. موضوعی که بسیاری از تحلیل‌گران نسبت به آن هشدار دادند و بیان کردند در صورت ادامه دار بودن این روند، شبکه با ازدحام شدیدی روبرو خواهد شد و عملا استفاده از این شبکه با مشکل مواجه خواهد شد. Coinmetrics افزود که روند ایجاد شده برای ماینرهای این حوزه بسیار سودآور بوده به صورتی که حتی کارت گرافیک‌های قدیمی‌تر نیز به سطحی از سودآوری رسیدند.

طبق آمار منتشر شده، تاکنون مجموع کارمزدهای پرداخت شده در شبکه اتریوم از 350 میلیون دلار عبور کرده است اما برای بیت کوین مجموع کارمزد پرداخت شده تنها 135 میلیون دلار بود. برای میزان چشمگیر بودن کارمزدهای اتریوم باید اشاره کرد که در سال گذشته تنها 27 میلیون دلار سهم کارمزدهای پرداخت شده شبکه‌ی اتریوم بود. اگرچه این جریان ایجاد شده باعث دیده شدن شبکه‌ی اتریوم و افزایش محبوبیت آن شده است اما تیم توسعه دهنده باید سریعتر اقداماتی را در رابطه با انعطاف پذیری این شبکه انجام دهد تا مشکلات ازدحام و ترافیک شبکه را برطرف کند.

آمار و اطلاعات ارائه شده نشان می‌دهد که حوزه ماینینگ اتریوم به طور مجدد رونق گرفته است. روند هش ریت شبکه‌ی اتریوم با شروع روند افزایشی کارمزد شبکه، روند رو به رشد را به خود گرفته است. تحلیل‌گران بر این باورند که با معرفی نسل جدید کارت گرافیک‌ها شاهد افزایش بیشتر هش ریت شبکه خواهیم بود و همین موضوع امنیت شبکه را بسیار افزایش خواهد داد. بدیهی است که کارمزد شبکه نیاز است به سطح متعادلی بازگردد در غیر این صورت آزادی عمل در شبکه محدود شده و همین موضوع فضا را برای مانور نهنگ‌ها فراهم خواهد کرد.

منبع: Cryptoglobe

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت