مجوز سه صرافی ارز دیجیتال در استرالیا باطل شد!

مجوز سه صرافی ارز دیجیتال در استرالیا باطل شد!

راهنمای مطالعه

طبق اخباری که خبرگزاری itnews کشور استرالیا منتشر کرد، دولت این کشور مجوز فعالیت سه صرافی بزرگ رمز ارز در استرالیا را باطل کرد. دولت این عمل را به هدف جلوگیری از جرائم سایبری انجام داد.

از سال 2017 که قانون ضد پول‌شویی و مبارزه با ترورسیم مالی پایه‌گذاری شد، استرالیا قانونی تصویب کرد که هر صرافی برای فعالیت نیاز به کسب مجوز و طی کردن مراحل قانونی آن را دارد.

بعضی از سایت‌های خبری بیان کردند که مبارزه با صرافی‌ها و باطل کردن مجوز آن‌ها از ماه سپتامبر شروع شده و دولت با این کار قصد دارد قوانین سخت‌گیرانه‌تری تدوین کند و حتی شاید دسترسی به‌حساب کاربران جز شروط بازگشت فعالیت صرافی‌ها باشد.

از بین سه صرافی که از فعالیت آن‌ها جلوگیری شد، دو تا از آن‌ها متعلق به شرکت AUSCOIN و MK بود که در زمینه  خودپردازهای بیت کوین نیز فعالیت می‌کردند.

شروع این جریانات بعد از دستگیری یک فرد 27 ساله ملبورنی اتفاق افتاد که به جرم خرید و فروش مواد مخدر دستگیر شده بود. بعد از بازجویی وی به‌عنوان یک فعال در زمینه رمز ارز شناسایی شد و تراکنش‌های مالی خود را با بیت کوین از طریق صرافی‌های نام برده انجام می‌داد.

سومین صرافی که مجوز آن را باطل کردن Howzat Domains بود. هرچند بین این صرافی و فرد دستگیر شده هیچ ارتباطی وجود نداشت.

علاوه بر این صرافی‌ها، یک خودپرداز رمز ارز نیز در ماه نوامبر از فعالیت آن جلوگیری شد.

هنوز بیانیه‌ای دقیق از چرایی این فعالیت‌ها اعلام نشده. هر چند سخنگوی دولت ابطال مجوز صرافی‌ها برای تحقیقات گسترده‌تر را حق قانونی خود می دانند و اعلام کرد بعد از تحقیقات بیشتر و نبود مشکل قانونی، این صرافی‌ها می‌توانند به کار خود بازگردند.
منبع Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت