معاملات رمزارز به هدف فراگیری عمومی، باید راحت‌تر شود!

با افزایش صعودی قیمت بیت کوین (BTC)، افراد بیشتری شروع به آموزش خود در مورد نحوه ورود به بازار ارزهای دیجیتال می‌کنند. با این حال، برخی از موضوعات این حوزه مانند مالکیت حساب رمز ارز (آدرس‌های پیچیده طولانی، رمز‌های عبور و خطرات امنیتی) همگی همچنان مانع پذیرش ارزهای دیجیتال توسط کاربران جدید هستند. برنامه نویسان و تکنسین‌ها به طور کلی سطحی از درک و توانایی همراه با نوآوری‌های فنی را دارا می‌باشند که یک فرد با سطح اطلاعات متوسط در جامعه به آنها مجهز نیست. بنابراین قطعا کار با این حوزه برای فردی که آشنایی خاصی با دنیای کامپیوتر ندارد، دشوار خواهد بود.

طی یک نظر سنجی انجام شده، 75 درصد از پاسخ دهندگان، معاملات رمز ارز را استرس زا و غیر ضروری پیچیده و مشکل می‌دانند. اکثریت (55 درصد) اظهار داشتند که در گذشته در ارسال رمز ارز مشکل داشتند، 18 درصد سرمایه خود را از دست داده بودند و 6 درصد نیز دچار حمله سایبری شده بودند. این پیچیدگی‌ها حتی در بین نخبگان و افراد آگاه نیز پیش آمده بود. یک برنامه نویس ادعا کرده بود که ده‌ها هزار دلار ضرر کرد زیرا کد QR وی خراب شده بود و پس اندازهای او برای همیشه از بین رفته بود. مهندسان و برخی از توسعه دهندگان، میلیون‌ها دلار سرمایه را به دلیل درست جا به جا نکردن فایل‌ها، از دست دادن رمز‌های عبور یا اشتباه در استفاده از کد آدرس 34 کاراکتری از دست داده‌اند.

برای عملکرد کامل و صحیح هر سیستم مالی، کاربران باید با تمام ابعاد آن آشنایی کامل داشته باشند. معماران هر اکوسیستم مالی، خواه بانک داران مرکزی در فرانکفورت باشند و یا توسعه دهندگان نرم افزار درSilicon Valley ، باید اطمینان لازم را حاصل کنند تا مردم به جایی که پول خود را قرار می‌دهند اعتماد کنند. تنها با ایجاد یک محیط امن و اطمینان جمعی از پایگاه کاربری گسترده‌تر، فناوری بلاکچین قادر به تحقق وعده های بنیانگذاری خود خواهد بود.

مسیر پیش روی بازار رمز ارز

مردم غالباً فراموش می‌کنند که اساتید دانشگاه از دهه 1970 برای ارسال نامه الکترونیکی به یکدیگر از اینترنت استفاده می‌کردند، اما سیستم‌ها و پروتکل‌ها در آن زمان بیش از حد پیچیده بود و برای افراد معمولی استفاده از تکنولوژی کار دشواری بود. همانطور که امروز می‌دانیم شبکه جهانی وب و اینترنت تا زمان ایجاد HTTP قابل دسترسی نبود. فناوری Blockchain امروزه در همان مکان مهیج اینترنت قرار دارد تا زمانی که HTTP توانست اینترنت را برای افراد معمولی قابل استفاده کند. اکوسیستم بلاکچین امروز نیاز به طراحی پروتکل‌هایی با کاربرد آسان دارد که بتواند آنچه را که HTTP در دهه 1990 برای اینترنت تحویل داد، ارائه دهد، همان طور که در تاریخ شاهد بودیم تجربه کاربر از طریق مرورگرها و شبکه جهانی وب منجر به پذیرش گسترده اینترنت در جهان شد.

توسعه دهندگان بستر رمز ارز باید تجربه ارسال رمز ارز‌ها را به مانند ارسال فیات با PayPal ساده کنند. درک اینکه چرا یک فرد با سطح اطلاعات متوسط ​​در جامعه از بازار رمز ارز استفاده نمی‌کند، دشوار نیست زیرا سیستم‌های فعلی بسیار گیج کننده هستند، اما تنها با آوردن کاربران بیشتر فناوری بلاکچین اعتبار بیشتری کسب می‌کند.

پتانسیل آماده سازی بلاکچین برای تغییر نحوه تعامل افراد و تجارت‌ها کاملاً مشخص است، اما زیرساخت‌ها و سیستم‌های موجود راه طولانی را در پیش دارند. 25 سال گذشته نشان داده است که چگونه می‌توان اطلاعات و ارزش‌ها را به شیوه‌های مختلف تقسیم و انتقال داد که همین چند دهه پیش غیر قابل تصور بود. با این حال، جریان پویا در اطلاعات و داده‌ها تنها درصورتی که هر شخصی با هر سطح اطلاعاتی بتواند از آنها استفاده کند، می‌تواند پتانسیل واقعی خود را نمایش دهد.

سیستم‌های نامگذاری فعلی ساخته شده بر روی بلاکچین‌ها برای استفاده یک فرد متوسط ​​بسیار پیچیده هستند. تعداد کمی از افراد می‌دانند و یا اهمیت می دهند که آمازون و Netflix چگونه در بستر اینترنت پیاده شده اند، اما آنها می دانند که این سایت چگونه کار می‌کند، این جهتی است که این صنعت برای پذیرش گسترده جهانی باید به سمت آن برود.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.