معاملات رمزارز به هدف فراگیری عمومی، باید راحت‌تر شود!

راهنمای مطالعه

با افزایش صعودی قیمت بیت کوین (BTC)، افراد بیشتری شروع به آموزش خود در مورد نحوه ورود به بازار ارزهای ديجيتال می‌کنند. با این حال، برخی از موضوعات این حوزه مانند مالکیت حساب رمز ارز (آدرس‌های پیچیده طولانی، رمز‌هاي عبور و خطرات امنیتی) همگی همچنان مانع پذيرش ارزهاي ديجيتال توسط کاربران جدید هستند. برنامه نویسان و تکنسین‌ها به طور کلی سطحی از درک و توانایی همراه با نوآوری‌های فنی را دارا مي‌باشند که یک فرد با سطح اطلاعات متوسط در جامعه به آنها مجهز نیست. بنابراین قطعا کار با این حوزه برای فردی که آشنایی خاصی با دنیای کامپیوتر ندارد، دشوار خواهد بود.

طی یک نظر سنجی انجام شده، 75 درصد از پاسخ دهندگان، معاملات رمز ارز را استرس زا و غیر ضروری پیچیده و مشكل می‌دانند. اکثریت (55 درصد) اظهار داشتند که در گذشته در ارسال رمز ارز مشکل داشتند، 18 درصد سرمايه خود را از دست داده بودند و 6 درصد نیز دچار حمله سايبري شده بودند. این پیچیدگی‌ها حتی در بین نخبگان و افراد آگاه نیز پیش آمده بود. یک برنامه نویس ادعا کرده بود که ده‌ها هزار دلار ضرر کرد زیرا کد QR وي خراب شده بود و پس اندازهای او برای همیشه از بین رفته بود. مهندسان و برخی از توسعه دهندگان، میلیون‌ها دلار سرمايه را به دلیل درست جا به جا نکردن فايل‌ها، از دست دادن رمز‌هاي عبور یا اشتباه در استفاده از كد آدرس 34 کاراکتري از دست داده‌اند.

برای عملکرد کامل و صحيح هر سیستم مالی، کاربران باید با تمام ابعاد آن آشنایی کامل داشته باشند. معماران هر اکوسیستم مالی، خواه بانک داران مرکزی در فرانکفورت باشند و یا توسعه دهندگان نرم افزار درSilicon Valley ، باید اطمینان لازم را حاصل کنند تا مردم به جایی که پول خود را قرار می‌دهند اعتماد کنند. تنها با ایجاد یک محیط امن و اطمینان جمعی از پایگاه کاربری گسترده‌تر، فناوری بلاکچین قادر به تحقق وعده های بنیانگذاری خود خواهد بود.

مسیر پيش روي بازار رمز ارز

مردم غالباً فراموش می‌کنند که اساتید دانشگاه از دهه 1970 برای ارسال نامه الکترونیکی به یکدیگر از اینترنت استفاده می‌کردند، اما سیستم‌ها و پروتکل‌ها در آن زمان بیش از حد پيچيده بود و براي افراد معمولي استفاده از تكنولوژي كار دشواري بود. همانطور که امروز می‌دانیم شبکه جهانی وب و اينترنت تا زمان ایجاد HTTP قابل دسترسی نبود. فناوری Blockchain امروزه در همان مکان مهیج اینترنت قرار دارد تا زماني كه HTTP توانست اينترنت را براي افراد معمولي قابل استفاده کند. اکوسیستم بلاکچین امروز نیاز به طراحی پروتکل‌هایی با کاربرد آسان دارد که بتواند آنچه را که HTTP در دهه 1990 برای اینترنت تحویل داد، ارائه دهد، همان طور كه در تاريخ شاهد بوديم تجربه کاربر از طریق مرورگرها و شبکه جهانی وب منجر به پذيرش گسترده اينترنت در جهان شد.

توسعه دهندگان بستر رمز ارز بايد تجربه ارسال رمز ارز‌ها را به مانند ارسال فیات با PayPal ساده کنند. درک اینکه چرا یک فرد با سطح اطلاعات متوسط ​​در جامعه از بازار رمز ارز استفاده نمی‌کند، دشوار نيست زیرا سیستم‌های فعلی بسیار گیج کننده هستند، اما تنها با آوردن کاربران بیشتر فناوری بلاکچین اعتبار بیشتری کسب می‌کند.

پتانسیل آماده سازي بلاکچین برای تغییر نحوه تعامل افراد و تجارت‌ها کاملاً مشخص است، اما زیرساخت‌ها و سیستم‌های موجود راه طولانی را در پیش دارند. 25 سال گذشته نشان داده است که چگونه می‌توان اطلاعات و ارزش‌ها را به شیوه‌های مختلف تقسیم و انتقال داد که همین چند دهه پیش غیر قابل تصور بود. با این حال، جریان پویا در اطلاعات و داده‌ها تنها درصورتی که هر شخصی با هر سطح اطلاعاتي بتواند از آنها استفاده کند، می‌تواند پتانسیل واقعي خود را نمايش دهد.

سیستم‌های نامگذاری فعلی ساخته شده بر روی بلاکچین‌ها برای استفاده یک فرد متوسط ​​بسیار پیچیده هستند. تعداد کمی از افراد می‌دانند و یا اهمیت می دهند که آمازون و Netflix چگونه در بستر اینترنت پياده شده اند، اما آنها می دانند که این سایت چگونه کار می‌کند، این جهتی است که این صنعت براي پذيرش گسترده جهاني باید به سمت آن برود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت