معامله‌گران لوریج، عامل اصلی ریزش اخیر بازار رمزارز!

راهنمای مطالعه

تقابل میان هولدرها و معامله‌گران لوریج در بازار باعث شد تا ریزش قیمت بیت‌کوین (BTC) در هفته جاری در مقایسه با ریزش ناشی از ویروس کرونا در مارس 2020 با تفاوت‌های مهمی همراه باشد. روز گذشته قیمت بیت‌کوین ظرف مدت اندکی ریزش چشمگیری را تجربه کرد و به اعتقاد یکی از تحلیل‌گران این موضوع ناشی از فروش سنگین معامله‌گران لوریج و قرض‌گیرندگان مارجین در بازار بوده است. ویلی وو (Willy Woo) امروز در توییتر به بررسی دلایل ریزش قیمت بیت‌کوین تا سطح 42800 دلار در روز گذشته پرداخته است.

ویلی وو معتقد است که ریزش اخیر بازار در مقایسه با ریزش مارس 2020 که ناشی از شیوع ویروس کرونا بود، تفاوت‌های بسیاری دارد. وی در این رابطه به طور خلاصه می‌گوید که در روزهای اخیر اگرچه بازارهای مشتقات با فشار فروش بالایی همراه بودند اما از طرف دیگر قدرت خرید سرمایه‌گذاران و هولدرها نیز افزایش یافته است. وی در ادامه بیان کرده است که: “ریزش‌های ناگهانی قیمت بیت‌کوین به دلیل فشار فروش توسط معامله‌گران لوریج است و ریزش مارس 2020 نیز عمدتاً بواسطه همین موضوع در بازار مشتقات بوده است، با این تفاوت که در آن زمان، سرمایه‌گذاران نیز اقدام به فروش دارایی‌های خود کردند.”

وو بر این باور است که ریزش اخیر بازار ناشی از استقراض مارجین و بهره باز در بازار بوده است. در طی یک اثر دومینویی، بسته شدن پوزیشن‌ها منجربه سیلی از لیکوئید‌ها و جریان انعکاسی مثبت در بازار گردید که به شدت بازار اسپات را تحت الشعاع قرار داد. همچنین تحلیل‌گر دیگری بنام ویلیام کلمنته (William Clemente) نیز معتقد است که ریزش بازار در روز گذشته باعث تخلیه حباب بازارهای مشتقات گردید. وی در تکمیل یافته‌های ویلی وو بیان کرده است که: “بهبود فعالیت سرمایه‌گذاران به همراه کاهش تعداد معامله‌گران لوریج منجربه پاکسازی سالم بازار گردیده است.”

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت