معیارهای درون زنجیره‌ای بر چشم‌انداز نزولی بیت کوین تاکید دارد!

راهنمای مطالعه

تجزیه‌وتحلیل زنجیره‌ای بیت‌کوین نشان می‌دهد که هولدرهای کوتاه‌مدت بیشتری در حال ثبت ضرر برروی دارایی خود هستند و طبق آمار گلس نود (Glassnode) ازنظر آماری احتمال فروش از سوی آن‌ها بیشتر است. بستر تحلیلی بلاک چین، گلس نود، سناریوی خرسی را برای بیت کوین به تصویر کشیده است، چراکه معیارهای درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که افزایش فشار موجب فروش قریب‌الوقوع می‌گردد. گلس نود در گزارش تحلیلی هفتگی خود که در 21 فوریه منتشر کرد گفت گاوهای بیت کوین “با باد مخالف مواجه هستند.” این شرکت در ادامه به داده‌های شبکه که به شدت نزولی هستند، اشاره نمود.

محققان در کنار نقش مسائل ژئوپلیتیکی به ضعف عمومی جریان‌های اصلی بازار به‌عنوان دلایل فعلی احساس خطر برای دارایی‌های رمزارز اشاره کردند. «ضعف در بازار بیت‌کوین و بازارهای سنتی منعکس‌کننده ریسک دائمی و عدم اطمینان درباره انتظار افزایش نرخ بهره فدرال در ماه مارس، ترس از درگیری در اوکراین، و همچنین افزایش ناآرامی‌های مدنی در کانادا و جاهای دیگر است.» این موسسه افزود که با افزایش روند نزولی، “احتمال یک بازار نزولی پایدارتر نیز می‌تواند افزایش یابد.” بیت کوین در حال حاضر با کاهش 47 درصدی نسبت به بالاترین رکورد تاریخ نوامبر خود روبرو شده است و در 15 هفته گذشته روند نزولی داشته است.

یکی از سیگنال‌های مشخص بازار نزولی بیت‌کوین فقدان فعالیت زنجیره‌ای است. تعداد آدرس‌ها یا نهادهای فعال در حال حاضر در محدوده پایین کانال نزولی بازار است که حاکی از فعالیت زنجیره‌ای در دوره‌های بازارهای فرعی یا نزولی است و نشانگر کاهش تقاضا و علاقه است. برطبق گزارش گلس نود، رقمی در حدود 219,000 آدرس در ماه گذشته خالی‌شده است که می‌تواند سندی دال بر آغاز دوره خروج کاربران از شبکه باشد. قیمت واقعی برای هولدرهای کوتاه‌مدت بر اساس هزینه کل محاسبه‌شده 47,200 دلار بود به این معنی که میانگین زیان در قیمت‌های فعلی برای آن دسته هولدرهایی که هنوز بیت‌کوین خود را در اختیاردارند، حدود 22٪ است.

تحلیلگران چند بررسی دیگر از موقعیت‌های زنجیره‌ای بلندمدت و کوتاه‌مدت انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که در حال حاضر درمجموع 4.7 میلیون بیت کوین غیرقابل‌دسترس وجود دارد. بیش از نیمی از آن یا 54.5 درصد در اختیار هولدرهای کوتاه‌مدت (کمتر از 155 روز) است، “که ازنظر آماری احتمال بیشتری برای خرج کردن آن دارند.”

توییتر کریپتو نیز در چند روز گذشته مملو از احساسات نزولی بوده است و شاخص ترس و طمع بیت کوین در حال حاضر رتبه 20 را ثبت کرده است که این عدد به معنای “ترس شدید” است.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت