مقررات سازمان مبارزه با جرایم مالی آمریکا، باعث کاهش محبوبیت بازار رمزارز خواهد شد!

مقررات سازمان مبارزه با جرایم مالی آمریکا، باعث کاهش محبوبیت بازار رمزارز خواهد شد!

راهنمای مطالعه

شرکت های بزرگ فعال در زمینه رمز ارز در ایالات متحده آمریکا، در مخالفت با قوانین جدید مبارزه با پولشویی (AML) پیشنهاد شده توسط سازمان FinCEN با هم متحد هستند. این شرکت‌ها هشدار دادند که این اقدام سازمان ممکن است کاربران را در استفاده از بسترهای تنظیم شده و قانونی دور کند. شرکت‌های بزرگ فعال در زمینه رمز ارز در ایالات متحده آمریکا، علیه مقررات سازمان FinCEN صف آرایی کردند که این مقررات پیشنهادی، کسب و کارهایی را که در زمینه رمز ارزها فعالیت می‌کنند را مجبور به جمع آوری اطلاعات در مورد هویت طرفین بدون تایید آن‌ها می‌کنند.

جک دورسی (Jack Dorsey)‌، مدیر عامل شرکت خدمات مالی Square و پلتفرم توییتر بیان کرد که پیشنهاد پی‌گیری و تحمیل تعهدات، بسیار فراتر از آنچه برای معاملات نقدی لازم است را هدف قرار داده است و از Sqaure انتظار می‌رود که داده‌های غیر قابل اعتماد در مورد افرادی که خدمات ما را انتخاب نکردند یا به عنوان مشتری ما ثبت نام نکردند بدون اطلاع، جمع آوری شود. دورسی در ادامه افزود:

“جمع آوری و گزارش دهی نام و نام تجاری طرف مقابل برای CTR یا نگهداری سوابق لازم نیست، همانطور که امروزه برای پول نقد نیز لازم نیست.”

دورسی پیش بینی می‌کند که در صورت تصویب این قانون، کاربران رمز ارز را به سمت خدمات غیرقانونی رمز ارز و غیر قابل پی‌گرد قانونی مستقر در خارج از ایالات متحده آمریکا سوق می‌دهد و بر رقابت جهانی این کشور تأثیر می‌گذارد و چالش های بیشتری را برای تنظیم کنندگان ایجاد می‌کند. وی در این رابطه بیان کرد:

“با افزودن این موانع به نهادهایی همچون Square، کاربران به سمت نهادهای مالی غیرقانونی و حوزه‌های قضایی خارج از کشور هدایت می‌شوند، در واقع سازمان FinCEN در جهان معاملات ارزهای دیجیتال، دید کمتری نسبت به امروز خواهد داشت.”

سازمان FinCEN انتقادات گسترده‌ای را برای قانون پیشنهادی خود دریافت کرده است زیرا تنظیم کننده برای اظهارنظر عمومی پس از انتشار پیشنهاد این قانون در 18 دسامبر، تنها 15 روز به جای 60 روز طبق استاندارد معمول، پیشنهاد کرده است. تاکنون بیش از 6 هزار نظر درباره این موضوع به سازمان FinCEN از سوی صاحب‌نظران ارسال شده است. صرافی Kraken، فعال در مبادلات رمز ارز مستقر در ایالات متحده آمریکا نیز از جمله شرکت‌هایی بود که از مقررات پیشنهادی انتقاد کرد و سازمان FinCEN را به دلیل کوتاهی در ارائه تخمین هزینه اجرای قانون مورد اتهام قرار داد. مانند Square شرکت Kraken هم هشدار داد که این قانون کاربران را از بسترهای تنظیم شده و قانونی دور خواهد کرد.

Kraken در پایان اعلام کرد: “این موضوع تقریباً تضمین می‌کند که مدارکی که امروز در اختیار نیروی قضایی است فردا از دسترس آنها خارج خواهد شد.”

Kraken در ادامه افزود: ” کاملاً واضح است که این بخشی از قانون گذاری با انگیزه سیاسی است، انتشار آن اعتماد ما را نسبت به سازمان FinCEN کاهش می‌دهد.”

Coinbase نیز گزارشی را در رابطه قانون‌گذاری جدید FinCEN منتشر کرد و این قانون را مبهم توصیف کرد که حاکی از آن است که تهاجم گسترده به حریم خصوصی به عموم مردم را تحمیل می‌کند و همچنان اضافه کرد که این قوانین باعث کاهش منافع عمومی خواهد شد.

منبع: Cointelegraph

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت