میلیاردر معروف: بیت کوین، بستری مناسب برای سرمایه گذاری!

راهنمای مطالعه

این روزها شرایط بازار رمز ارز به گونه ای شد که ثروت مندان بزرگ جهان، به نوبت در حال پیوستن به این بازار می باشند. چاماث پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، میلیاردر و سرمایه گذار معروف که در پروژه های بزرگ مایکروسافت و گوگل نیز سرمایه گذاری کرده است، در آخرین مصاحبه ی خود به شرایط کنونی اقتصاد دنیا پرداخت و در طی صحبت خود، بازار رمز ارز و بیت کوین (BTC) را برای سرمایه گذاری مفید دانست.

پیش از صحبت در رابطه با بیت کوین، چاماث شرایط اقتصادی و تصمیماتی که در این رابطه گرفته می شود را مورد نقد قرار دارد. وی تصمیم فدرال مبنی بر تزریق پول نقد بدون پشتوانه برای حمایت از کسب و کارها را نوعی خودکشی نامید و بیان کرد که این تصمیم در کوتاه مدت شاید باعث تکان خوردن و جان گرفتن اقتصاد شود، اما در بلند مدت با یک ابر تورم رو به رو خواهیم بود که نمونه اش را تا به حال مشاهده نکردیم.

وی در ادامه ی صحبت خود به بازار رمز ارز و بیت کوین پرداخت. چاماث معتقد است که این رمز ارز علی رغم نوساناتی که دارد در بحران پیش آمده توانست تا حدودی نقش دارایی امن را به خوبی ایفا کند. وی معتقد است که بیت کوین بستر بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری است و ثروتمندان دیر یا زود باید وارد این عرصه برای سرمایه گذاری شوند. وی بیت کوین را به دلیل عدم همبستگی با دیگر بازارهای مالی مورد ستایش قرار داد و اشاره کرد که در زمان ریزش بازارهای مالی، بیت کوین می توانند به عنوان یک راه فرار از ریزش نقش ایفا کند.

پیشتر نیز تودور جونز، میلیاردر و سرمایه گذار معروف در مصاحبه ای اعلام کرد که به بازار بیت کوین علاقه مند شده و در حدود 2 درصد از دارایی خود را به بیت کوین تبدیل کرده است. بعد از انتشار خبر ورود جونز به بازار رمز ارز، بیت کوین با رشد چند درصدی روبرو شد. جونز محدودیت منابع بیت کوین را برگه برنده ی این رمز ارز می داند و معتقد است که در آینده می تواند رقیب سرسخت دیگر بازارهای مالی باشد و یا حتی در حالت خوشبینانه آن ها را پشت سر بگذارد.

منبع: Bitcoinist

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت