میکرواستراتژی 400 میلیون دلار اوراق برای سرمایه‌گذاری در بیت‌ کوین منتشر خواهد کرد!

راهنمای مطالعه

شرکت میکرواستراتژی (Microstrategy) که در زمینه هوش کسب و کار پیشتاز است، همچنان بر ادامه سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین (BTC) مصمم است و اخیراً اعلام کرده است که قصد انتشار اوراق به منظور تامین 400 میلیون دلار سرمایه برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را دارد. در تاریخ 7 دسامبر این شرکت اعلام کرد که در نظر دارد 400 میلیون دلار اوراق قرضه ممتاز قابل تبدیل منتشر کند. این اوراق نوعی اوراق بدهی قابل تبدیل به سهام عادی شرکت هستند. در این اطلاعیه بیان شد:

“این شرکت در نظر دارد تا از طریق عواید حاصل از واگذاری اوراق بدهی، در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری نماید.”

با در نظر گرفتن قیمت فعلی بیت‌کوین در زمان نگارش این خبر، این شرکت می‌تواند با مبلغ 400 میلیون دلار چیزی در حدود 20833 واحد بیت‌کوین خریداری کرده و در مجموع کل دارایی‌های خود را به 62 هزار بیت‌کوین افزایش دهد. شرکت میکرواستراتژی اعلام کرده است که تا دسامبر 2025 هر شش ماه یکبار به دارندگان این اوراق سود پرداخت خواهد کرد. همچنین این شرکت اعلام کرده است که از 20 دسامبر 2023 امکان بازخرید این اوراق فراهم خواهد شد.

در اطلاعیه این شرکت عنوان شده است که شرکت میکرواستراتژی می‌تواند طی 13 روز از آغاز عرضه اوراق، تا سقف 60 میلیون دلار دیگر نیز برای خریداران اولیه اقدام به عرضه اوراق نماید. این اوراق تحت قانون 144 قوانین اوراق بهادار منتشر خواهد شد و تنها سرمایه‌گذاران حقوقی دارای صلاحیت امکان پذیره‌نویسی در آن را دارند. از سوی دیگر، گابور گوربکس (Gabor Gurbacs)، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری VanEck در نیویورک، در واکنش به این اطلاعیه شرکت میکرواستراتژی خاطر نشان کرده است که عرضه این اوراق بیشتر ماهیت یک صندوق سرمایه‌گذاری دیجیتال را دارد تا یک شرکت سهامی عام!

گوربکس در این رابطه در توییر بیان کرد:

“چطور عرضه اوراقی که با هدف تامین مالی برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین انجام می‌شود یک شرکت سهامی عام را به یک صندوق یا شرکت سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند؟”

در طی ماه آگوست، پس از آنکه میکرواستراتژی اقدام به خرید 21545 واحد بیت‌کوین به ارزش 250 میلیون دلار و معرفی این رمزارز به عنوان دارایی ذخیره اصلی خود کرد، موجی را در دنیای رمزارز به راه انداخت. چند ماه بعد این شرکت 16796 واحد بیت‌کوین دیگر به ارزش 175 میلیون دلار خریداری کرد. این خرید‌ها از طریق معاملات خارج از صرافی (OTC) کوین بیس (Coinbase) و پلتفرم‌ کارگزاری انجام شده است.

به تازگی نیز در 5 دسامبر مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی، اعلام کرده که این شرکت در حدود قیمت 19427 دلار اقدام به خرید 2574 واحد بیت‌کوین به ارزش 50 میلیون دلار کرده و مجموع دارایی‌های رمزارز این شرکت به حدود 40824 واحد بیت‌کوین رسیده است. با در نظر گرفتن قیمت‌های فعلی بازار، ارزش کل دارایی‌های رمزارز این شرکت تقریباً معادل 784 میلیون دلار است که نشان می‌دهد دارایی این شرکت 65 درصد بالاتر از مبلغی است که قصد تامین مالی آن از طریق عرضه اوراق را دارد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت