نسل بعدی NFTها ساده و قابل اعتماد خواهند بود!

ان اف تی‌ها (NFT) به سمت جریان اصلی حرکت می‌کنند، اما این امر نیاز به یک تجربه کارآمد و قابل‌اعتماد برای پذیرش انبوه عموم دارد.

راهنمای مطالعه

توکن‌های غیرقابل تعویض در چند سال گذشته در سرفصل اخبار بوده‌اند. این در حالی است که تنها قشر خاصی از جامعه سعی کرده تا دلیل وجود ان اف تی‌ها را بفهمند، تقاضا افزایش‌یافته است، مؤسسات ساخته‌شده‌اند و زبان مربوط به این دارایی وارد آگاهی جمعی ما شده است.

استفاده از ان اف تی‌ها دشوار است اما دسترسی و مشروعیت ان اف تی‌ها آماده تغییر هستند. با سرازیر شدن منابع مالی بازار شروع به بلوغ می‌کند و این تغییر در حال شتاب گرفتن است. ما وارد عصر جدیدی از ان اف تی‌ها می‌شویم یعنی ان اف تی 2.0 که در آن جریان اصلی به‌راحتی به فناوری دسترسی پیدا می‌کند و ارزش پیشنهادی اساسی ان اف تی‌ها شفاف‌تر و قابل‌اعتمادتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: NFT چیست؟ آشنایی با پدیده نوظهور بازار ارز دیجیتال!

ان اف تی‌ها مدت کوتاهی است که وارد بازی شده اما به‌شدت محبوب شده‌اند. به‌طوری که در سال 2021 حجم معاملات مربوط به ان اف تی به بیش از 17 میلیارد دلار رسید. انتظار می‌رود این عدد تا سال 2026 به 147 میلیارد دلار برسد. حتی این واقعیت زمانی بیشتر به چشم می آید که متوجه شوید این حجم متعلق کمتر از 400 هزار کاربر است که درمجموع حجم تراکنش عظیم 47 هزار دلاری به ازای هر کاربر را شامل می‌شود.

در کنار رشد عظیم صنعت، خود ان اف تی ها از زمان پیدایش تغییرات عظیمی را تجربه کرده‌اند. به‌عنوان‌مثال، کریپتو پانکس (CryptoPunks) که در سال 2017 به‌صورت رایگان تولید شد، با فروش 11.8 میلیون دلاری در ساتبی (Sotheby) در سال گذشته به وضعیت بلوچیپ رسید. چند سال بعد، لاروا لب (Larva Labs،) شرکتی که مسئول ایجاد پانک ها بود، توسط شرکت مادر یونگا لبز، بورد اپ یاچت کلاب به مبلغ نامشخصی خریداری شد.

ان اف تی‌ها که در اوایل به‌عنوان یک علاقه زودگذر شناخته می‌شدند اما قدرت ماندگاری فوق‌العاده ای از خود نشان دادند، توجه افراد مشهور و برندهای بزرگ را به خود جلب کردند و حتی در تبلیغات سوپر به اول (Super Bowl)به نمایش درآمدند. شرکت‌هایی مانند بادوایزر مک‌دونالد (Budweiser McDonald’s) و آدیداس (Adidas)مجموعه‌های خود را کنار گذاشته‌اند درحالی‌که نایک (Nike) با خرید آر تی اف کی تی استودیو وارد این فضا شده است.

درحالی‌که سازمان‌ها استراتژی ان اف تی خود را تعیین می‌کنند فضای کلی چندین دهه گذشته از نوآوری‌های فن‌آوری را منعکس نموده که دقیقاً تحت یک جدول زمانی به طور قابل توجهی تسریع شده است. درحالی‌که آیفون حدود 10 سال طول کشید تا به نسخه فعلی خود برسد. ان اف تی از تصاویر پیکسلی 8 بیتی و بازی‌های بلاکچینی شبیه به پونگ به انیمیشن‌های سه بعدی باکیفیت بالا و مکانیک‌های پیچیده بازی برای کسب درآمد با تجربه‌های چندنفره عظیم در یک بازه زمانی چند سال حرکت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با کلاهبرداری حوزه NFT!

هجوم پلتفرم‌ها و ابزارهای ضرب ان اف تی به‌طور چشمگیری موانع ورود را کاهش داده که اشباع عمیقی را در بازار ایجاد کرده است. از مارس 2022 تعداد ان اف تی‌ها بیشتر از وب سایت‌های عمومی شد و نویز قابل‌توجهی را ایجاد نمود که بسیاری از آنها به‌سختی می‌توانستند از بین بروند.

قدرت ماندگاری طبقه دارایی و حجم عظیم تراکنش‌ها، روش‌های نزدیک شدن سازندگان به فضا را تغییر داده است. بسیاری از آنها استراتژی وب 3(Web3) خود را عجله کرده‌اند یا با طرفداران خود به‌عنوان منبع نقدینگی رفتار کرده‌اند و انحرافاتی از گام‌های اشتباه، قاتل‌ها و پروژه‌ها را رها کرده‌اند. به زبان ساده، اکثر شرکت‌ها و سازندگان آماده ورود به وب 3 (Web3 )نیستند و به خدمات دستکش و دستکش سفید بیشتری نسبت به ابزار نیاز دارند

درنهایت به نظر می‌رسد که ان اف تی‌ها در جهتی مشابه ایمیل در حرکت‌اند. زمانی در دهه 1990 بود که شرکت‌ها به استخدام متخصصانی را برای کدنویسی ایمیل‌ها نیاز داشتد. پذیرندگان اولیه آژانس‌های پرسودی را تأسیس کردند که می‌توانستند به ۵۰۰ شرکت دارایی خدمات بدهند و استراتژی‌های دیجیتال اولیه را اجرا نمایند. شکاف اطلاعاتی به این آژانس‌ها اهرم فوق‌العاده‌ای را پیشکش کرد تا اینکه پیشرفت فناوری و آموزش انجام این کار را برای برندها آسان‌تر نمود.

بیشتر بخوانید: چرا اتریوم محبوب‌ترین بستر میزبان NFT است؟

در ادامه این امر ما در حال حاضر در عصری هستیم که برندها به دنبال متخصصانی هستند تا آنها را برای آینده وب 3 آموزش داده و آماده کنند. شاید زمان زیادی لازم باشد تا آنها به‌طور کامل استراتژی وب 3 خود را به‌صورت کاملاً داخلی مدیریت کنند. نصب سیستمی برای ان اف تی‌ها و در کل رمزارزها فرآیندی نسبتاً پیچیده است که بسیاری به‌سادگی نمی‌توانند از عهده آن برآیند. بااین‌حال برخی از شرکت‌ها در حال یافتن راه‌هایی برای انتزاع جنبه‌های دشوارتر ارزهای دیجیتال و ایجاد راه‌هایی برای تعامل عمیق‌تر با طرفداران خود هستند.

تکرار فعلی ان اف تی‌ها برای مصرف اصلی طراحی نشده است. سیستم ان بردینگ (Onboarding)برای مصرف‌کنندگان روان نیست. نوسانات به طرفداران واقعی آسیب می رساند. و رابطه هنرمند و هوادار را منحرف می کند. ناهماهنگی بسیار زیادی بین قیمت برچسب یک ان اف تی و ارزشی که می‌تواند به مصرف‌کنندگان ارائه دهد وجود دارد، و بسیاری از مجموعه‌ها به دلیل اینکه نتوانسته‌اند در نقشه راه خود اجرا کنند، شاهد شوک‌های شدید تقاضا هستند.

بیشتر بخوانید: توکن‌های غیرمثلی (NFT) آینده آثار هنری دیجیتال هستند یا جذابیت موقتی دارند؟

خریدار اصلی ان اف تی در پول و کلاهبرداری باهوش‌تر می‌شود، به این معنی که احتمال کمتری دارد که مجموعه‌های جدید تولید کند. اگرچه نگاه کردن به کاهش حجم آسان است، اما واقعیت این است که ان اف تی‌ها به پاکسازی قابل‌توجهی نیاز دارند تا کسانی را که به دنبال ثروتمند شدن سریع هستند از چرخه حذف شوند و به سازندگان واقعی در فضا انگیزه دهند. ازآنجایی‌که این پوچ افزار در طول یک چرخه خرسی از بین می‌رود، شرکت‌های قدرتمند که بتوانند هنگام تغییر از وب 2(Web2) به وب 3 طوفان را تحمل کنند، رشد خواهند کرد. اگر آژانس‌ها و پلت‌فرم‌ها، زمان‌بندی نادرست داشته باشند، از بین می‌روند، اما آن‌هایی که برای تغییر آماده‌شده‌اند، پروژه‌های پرحاشیه و با لمس بالا را به حداکثر می‌رسانند و درعین‌حال جریان‌های درآمدی طولانی‌مدت را جذب می‌کنند.

چه در حال ساختن در فضا باشید، چه یک کاربر بالقوه یا یک سرمایه‌گذار، این امرپیامدهای مهمی به دنبال دارد. این فضا به‌سرعت رشد می‌کند و به‌ همان سرعت هم تکامل می‌یابد. لحظه ای تامل نکنید وگرنه ممکن است این فرصت را از دست بدهید.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت