نقش نهنگ‌ ها در بازار ارز دیجیتال چیست؟

اکثر ارزهای دیجیتال دارای تعدادی هولدر بزرگ می‌باشند و با استفاده از این حجم دارایی می‌توانند بر قیمت آن کریپتو تأثیر بگذارند. بنابراین درک رفتار نهنگ‌ها به سرمایه‌گذاران فعال و معامله‌گران کریپتو کمک می‌کند.

راهنمای مطالعه

 اکثر ارزهای دیجیتال دارای تعدادی هولدر بزرگ می‌باشند و با استفاده از این حجم دارایی می‌توانند بر قیمت آن کریپتو تأثیر بگذارند. بنابراین درک رفتار نهنگ‌ها به سرمایه‌گذاران فعال و معامله‌گران کریپتو کمک می‌کند. این نهنگ‌ها می‌توانند افراد یا سازمان‌هایی باشند که اغلب مالک بیش از 10 درصد از یک نوع ارزهای دیجیتال هستند. به‌عنوان مثال، ماکرواستراتژی نزدیک به 130 هزار واحد بیت کوین  (BTC) را در اختیار دارد و می‌تواند با مشارکت در بازار قیمت بیت‌کوین را دستخوش نوسان کند. بنابراین، ردیابی عملکرد نهنگ‌های کریپتو بینش‌های به‌موقع را در مورد حرکت قیمت دارایی‌های کریپتو به معامله گران ارائه می‌دهد. این امر تنها یک پدیده مربوط به بازار رمزارز نیست. در بازارهای سنتی، هنگامی‌که یک معامله‌گر بزرگ مانند وارن بافت، یک برند یا یک صندوق تأمینی را استفاده و یا معرفی می‌کند که در آن یک دارایی خاص قرارگرفته است، قیمت دارایی افزایش می‌یابد یا برعکس. در واقع این افراد بازیگران بازارهای مالی محسوب می‌شوند و در روند آتی بازار، نقش ایفا می‌کنند.

به لطف شفافیتی که بلاک‌چین ارائه می‌دهد، تراکنش‌های انجام‌شده توسط کیف‌پول‌های نگهداری شده توسط نهنگ‌ها را می‌توان شناسایی کرد و با ردیابی این کیف پول‌ها می‌توان رفتار بازار به‌صورت گسترده را درک و موردبررسی قرار داد.

ردیابی نهنگ کریپتو به چه صورت است؟

 راه حل‌های خاصی برای ردیابی اقدامات نهنگ‌های کریپتو وجود دارد. این راه حل‌ها می‌توانند تجزیه و تحلیل‌هایی را در مورد اقدامات نهنگ‌ها ارائه دهند و در برخی موارد، می‌توانند تصمیمات سرمایه‌گذاری را برای کاربر اتخاذ کنند. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارزدیجیتال به‌طور مداوم میزان ارزهای رمزنگاری‌شده را که وارد و خارج از مبادلات می‌شوند، ردیابی می‌کنند. هنگامی‌که یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم در مقادیر زیادی به یک صرافی منتقل می‌شود، انتظار می‌رود که شاهد برخی اقدامات فروش باشیم که منجر به کاهش قیمت می‌شود.

 برعکس، اگر ارزهای دیجیتال از صرافی‌ها به کیف‌پول‌ها واریز شوند، پیش درآمدی برای افزایش قیمت در نظر گرفته می‌شود. این امر به این دلیل است که وقتی صرافی‌ها دارای خروجی خالص بالای ارزهای دیجیتال هستند، عرضه را کاهش داده و درنتیجه قیمت را افزایش می‌دهند. اغلب اوقات، یک نهنگ می‌تواند رمزارزها را در یک صرافی بخرد و آنها را در حجم زیادی به کیف پول خود منتقل کند. چنین کاری می‌تواند منجر به یک اقدام صعودی قیمت برای ارزدیجیتال شود.

هنگامی‌که بلاک چین یک تراکنش بزرگ را ثبت می‌کند، سرمایه‌گذاران می‌توانند تراکنش را مطالعه کرده و در رابطه با آن تصمیمات مربوطه را اتخاذ کنند. شایان ذکر است که در برخی از موارد، نهنگ‌ها به جهت ایجاد جو کاذب در بازار رمزارز، تراکنش‌های بدون هدف و کاذب انجام می‌دهند.

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

2 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
1 سال قبل

4

1 سال قبل

عالی

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت