نهنگ‌های بازار ارز دیجیتال چگونه قابل ردیابی هستند؟

نهنگ‌ها مسئول نوسانات ناگهانی قیمت در بازارهای کریپتو و سنتی هستند. با توجه به توانایی آنها در دست‌کاری قیمت‌های بازار، برای سرمایه‌گذاران عمومی بیت‌کوین (BTC) بسیار مهم است اثر یک نهنگ و تأثیر کلی آن بر تجارت را درک کنند.

آدرس‌های کیف پولی که حاوی مقادیر زیادی بیت‌کوین هستند به‌عنوان نهنگ‌های بیت‌کوین شناخته می‌شوند. دامپینگ یا انتقال مقادیر زیادی بیت‌کوین از یک کیف‌پول به کیف دیگر بر قیمت‌ها تأثیر منفی می‌گذارد و درنتیجه برای معامله‌گران کوچک‌تر ضرر می‌کند. بنابراین، ردیابی نهنگ‌های بیت‌کوین در زمان واقعی به معامله‌گران کوچک اجازه می‌دهد تا معاملات سودآور را در میان بازار نوسان انجام دهند.

علی‌رغم ماهیت جهانی و غیرمتمرکز بیت‌کوین، ردیابی و نظارت بر نهنگ‌ها صرفاً به دسترسی به داده‌های تجاری در دسترس از مبادلات و خدمات ارز دیجیتال خلاصه می‌شود. چهار راه اصلی برای ردیابی فعالیت‌های نهنگ وجود دارد که شامل نظارت بر آدرس‌های نهنگ‌های شناخته شده، سفارش‌گذاری‌ها، تغییرات ناگهانی در ارزش بازار و معاملات در صرافی‌های رمزارز می‌باشد.

نظارت بر نهنگ‌های شناخته‌شده، جزو ابتدایی‌ترین گام‌های سرمایه‌گذاران کوچک‌تر است، زیرا احتمال برخورد با نهنگ‌ها به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. علاوه بر این، پیگیری تغییرات بازار از طریق دفترهای سفارش و معاملات در صرافی‌های کریپتو نشان‌دهنده معاملات نهنگ‌های ورودی است که می‌تواند در طول نوسانات به سود منجر شود. 

همچنین جامعه کریپتو از خدمات رایگانی استفاده می‌کند که سرمایه‌گذاران را در مورد معاملات موفق نهنگ‌ها که اغلب شامل اطلاعاتی در مورد کیف پول فرستنده و گیرنده و مقدار آن می‌باشد، آگاه می‌کند. یکی از محبوب‌ترین سرویس‌ها برای ردیابی خودکار معاملات نهنگ‌ها یک اکانت توییتری به نام ویل آلرت می‌باشد.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.