نیمی از فعالین بازار رمز ارز، نگاه بلند مدت برای کسب سود دارند!

راهنمای مطالعه

طی نظر سنجی که از کاربران و تریدرهای صرافی بزرگ هیوبی (Huobi) انجام شد، از پاسخ دهندگانی که افق زمانی بیش‌تر از یک سال را در نظر داشتند، ۱۲.۵ درصد اعلام کردند که مایلند بیش از چهار سال برای بازگشت سرمایه خود صبر کنند. این موضوع با پذیرفته شدن نظر پیشین اکثر سرمایه گذاران رمز ارزها مبنی بر کسب سود سریع مغایرت دارد. وقتی از آن‌ها سوال شد که کدام دارایی را بیشتر نگه می‌دارند، ۶۹ درصد افراد بیت کوین (BTC) را عنوان کردند.

در این نظر سنجی، بیشتر پاسخ دهندگان کمتر از سه سال تجربه سرمایه‌گذاری داشتند و بازه سنی اکثریت آنها بین ۲۶ تا ۵۰ سال بود. همچنین درآمد سالانه بیش از نیمی از افراد شرکت کننده کمتر از 10 هزار دلار بود. اگرچه به نظر کم می‌رسد، اما باید توجه داشته باشیم که نظرسنجی در بازارهای در حال ظهور انجام شده است. براساس گفته صرافی هوبی، شاید لزوما این درآمد سطح پایین تلقی نشود. نکته مهم دیگر این است که فقط ۴۹۱ نفر به نظرسنجی پاسخ داده اند، بنابراین مشخص نیست که نمونه گیری چقدر از جامعه را شامل شده است.

به نظر می‌رسد مفهوم سود سریع برای سرمایه گذاران و تریدرهای بازار رمز ارز دچار تغییراتی شده است. پیشتر افراد بیشتری به نوسان گیری و کسب سود سریع تمایل داشتند اما اکنون گرایش بیشتر به سمت هولد و نگهداری بلند مدت جذب شده است. یکی از دلایل اصلی چنین امری، بحران اقتصادی پیش آمده ناشی از ویروس کرونا است که باعث شد بسیاری از افراد، بازار رمز ارز را به عنوان پناهگاه امنی برای دارایی‌های خود انتخاب کنند. بدیهی است چنین افرادی به دید بلند مدت وارد بازار خواهند شد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت