همبستگی بیت کوین و طلا به بالاترین سطح در ۱۰ سال گذشته رسیده است!

راهنمای مطالعه

بلومبرگ در آخرین خبرنامه رمز ارزهای خود بیان کرد که طبق سوابق گذشته، همبستگی بین بیت کوین (BTC) و طلا در بالاترین سطح از سال ۲۰۱۰ قرار دارد و از این حیث توانست یک رکورد جدید را ثبت کند. این شبکه‌ی خبری و تحلیلی بیان کرد که در حال حاضر با توجه به بررسی شاخص‌های موجود، همبستگی بین طلا و بیت کوین در نقطه‌ی ۰.۸ قرار دارد و پیش بینی می‌شود که این روند موجود در همبستگی ادامه دار باشد. بلومبرگ در این رابطه بیان کرد:

«در بازه ۱۲ ماهه، این دو دارای تقریبا ۰.۸۰ همبسته هستند که بالاترین میزان در پایگاه داده ما از سال ۲۰۱۰ است.»

مایک مک گلون (Mike McGlone)، تحلیل‌گر و نویسنده خبرنامه بلومبرگ درباره محاسبات این شاخص توضیح داد:

«به طور پیش فرض، محاسبه درصد تابع تغییرات ساده است. این درصد تغییرات در طی ۱۲ ماه گذشته در پایگاه داده ما مشاهده شده است که بالاترین میزان به حساب می‌آید.»

بلومبرگ به جای تعیین همبستگی روزانه، ارتباط متقابل این داده‌ها را به صورت ماهانه محاسبه می‌کند، از این رو تفاوتی بین آمار همبستگی ارائه شده توسط دیگر شبکه‌های تحلیلی با میزان ارائه شده توسط بلومبرگ، وجود دارد.

مک گلون معتقد است که افت اخیر قیمت بیت کوین تحت تأثیر نزول بازار نزدک بوده است و نتیجه گرفت که اگر طلا سطح قیمت را بالای ۱۹۰۰ دلار حفظ کند، انتظار دارد بیت کوین بالای ۱۰.۰۰۰ دلار بماند. همبستگی با سابقه بالا بین دو دارایی احتمالاً می‌تواند با این واقعیت توضیح داده شود که ما در کوتاه مدت شاهد یک تحول اقتصادی بی‌سابقه هستیم. تزریق هزار میلیارد ارز فیات به اقتصاد جهانی ممکن است سرمایه گذاران را وادار به پناه بردن در دارایی‌های جایگزین کند.

روند حاکم بر اقتصاد این روزها، باعث شد که طلا و بیت کوین به عنوان پیشتاز بازار رمز ارز، به عنوان دو دارایی امن برای عموم مردم شناخته شوند و روز به روز افراد بیشتری سرمایه‌های خود را به این دو بازار تزریق می‌کنند. روندی که همبستگی بالا و معنا دار این دو دارایی را توجیح می‌کند و همچنین می‌تواند باعث رشد ارزش بیت کوین و ثبات در این رمز ارز شود. در حال حاضر یکی از نقدهای اصلی وارد به بیت کوین، بحث نوسان بالای این رمز ارز است، موضوعی که با ورود بیشتر افراد به آن، می تواند ثبات بیشتری کسب کند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت