هولدرها در حال خرید بیت‌ کوین و تازه‌ واردان در حال فروش ناشی از ترس!

راهنمای مطالعه

با کاهش فشار فروش ناشی از ترس در بازار، قیمت بیت‌کوین (BTC) طی 24 ساعت گذشته با نوسانات کمتری همراه بوده و به نظر می‌رسد که فعلا خبری از خرس‌ها در بازار نیست. در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت‌کوین با 5 درصد بالاتر از روز گذشته اکنون در محدوده 45400 دلار در حال معامله است. پایین‌ترین قیمتی که بیت‌کوین در طول این اصلاح لمس کرد در محدوده 42 هزار دلار بود و این دومین باری است که این رمزارز در این سطح حمایت می‌شود. براساس داده‌های شرکت تحلیلی گلس نود (Glassnode)، این اصلاح 35 درصدی حدود 35 روز به طول انجامیده و بزرگ‌ترین اصلاح بیت‌کوین در طول رالی فعلی آن محسوب می‌شود.

تحلیل‌گران با بررسی داده‌های گزارش هفتگی شرکت گلس نود به این نتیجه رسیده‌اند که تازه واردان بازار در این اصلاح، بیت‌کوین‌های خود را با ضرر فروخته‌اند درحالی که هولدرها همچنان در قیمت‌های پایین‌ درحال خرید هستند. روز گذشته یکی از تحلیل‌گران با نام کاربری dilutionproof با انتشار نمودارهایی در توییتر بیان کرده است:

“اکثر حجم معاملات درون زنجیره‌ای از سوی هولدرهای کوتاه‌ مدتی بوده که در نهایت با ضرر بیت‌کوین‌های خود را فروخته‌اند. از سوی دیگر، هولدرهای بلند مدت و ماینرها با سرعت درحال جمع‌آوری و خرید بیت‌کوین‌ در قیمت‌های پایین‌ هستند”.

همچنین براساس داده‌های گلس نود، تعداد آدرس‌هایی که موجودی بیت‌کوین آن‌ها صفر نیست در طول این اصلاح کاهش یافته است، اما تعداد آدرس‌هایی که در حال جمع‌آوری هستند حدود 1.1 درصد نسبت به آخرین اصلاح بیت‌کوین افزایش یافته است. در بخشی از گزارش گلس نود بیان شده است که: “درست برخلاف تازه واردانی که از ترس اقدام به فروش بیت‌کوین‌هایشان کرده‌اند، به نظر می‌رسد که هولدرهای بلندمدت درحال خرید و جمع‌آوری کوین‌های ارزان هستند”.

همچنین این گزارش مطرح کرده است که منابعی که در اختیار هولدرهای بلندمدت است اکنون به وضعیت جمع‌آوری بازگشته است، الگویی که باز هم مشابه با جهش بزرگ سال 2017 است.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که بخش عمده‌ای از این فشار فروش ناشی از ترس در بازار از بین رفته و بیت‌کوین در محدوده زیر 40 هزار دلار از حمایت مستحکمی برخوردار است. اگرچه قیمت‌ها به سطوحی که در اوایل فوریه قرار داشتند بازگشته، اما هنوز قیمت بیت‌کوین 367 درصد بالاتر از سطحی است که سال گذشته در همین زمان در آن قرار داشت، بنابراین هرکسی که در سال 2020 بیت‌کوین خریده هنوز در سود قرار دارد. درصورت ایجاد فشار فروش بزرگ‌تر در بازار، احتمالاً قیمت‌ها به حمایتی که در محدوده 40 هزار دلار و مقارن با میانگین متحرک 200 روزه است برخواهد گشت.

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت