هولدرها فعلا تمایلی به فروش بیت ‌کوین‌های خود ندارند!

هولدرها فعلا تمایلی به فروش بیت ‌کوین‌های خود ندارند!

راهنمای مطالعه

داده‌های درون زنجیره‌ای شرکت گلس نود (Glassnode) نشان می‌دهد که هولدرهای بلندمدت بیت‌کوین (BTC) تمایلی به فروش دارایی‌های خود ندارند. یکی از شاخص‌های شرکت گلس‌نود درصد بیت‌کوین‌هایی که بیش از 2 سال غیرفعال بوده‌ و جابه‌جا نشده‌اند را نمایش می‌دهد. اخیراً این شاخص به پایین‌ترین میزان خود طی سه ماه گذشته رسیده و در سطح 45.364 درصد قرار گرفته است. این روند حاکی از آن است که هولدرهایی که در نزدیکی سقف آخرین چرخه صعودی در سال 2018 و قبل از آن بیت‌کوین خریده بودند، اکنون با تراکم قیمت این رمزارز در بالاتر از سطح 55 هزار دلار، اطمینان و اعتقاد بیشتری به نگهداری دارایی‌هایشان پیدا کرده‌اند.

زمانی که هولدرهای بلندمدت شروع به فروش ناگهانی بیت‌کوین‌های خود می‌کنند، این رمز ارز معمولاً وارد روند اصلاحی می‌شود. در چرخه‌های صعودی قبلی، فروش این هولدرها منجربه ریزش 50 درصدی در قیمت بیت‌کوین گردید و باعث شد تا تمام بازار رمزارز در مدت زمان کوتاهی اصلاح شدیدی را تجربه کند. این روند کاملاً با عدم تمایل هولدرها به فروش بخش زیادی از دارایی‌های خود در تناسب بوده و نشان می‌دهد که بیت‌کوین همچنان فاصله زیادی با سقف قیمتی خود دارد.

تثبیت بیت‌کوین در محدوده 55 هزار دلار به دو دلیل اتفاق بسیار مثبتی تلقی می‌شود. اول اینکه بیت‌کوین با وجود ناملایمتی‌‌ها اما توانسته است تا ساختار بازار قدرتمند خود را حفظ نماید. دوم اینکه، تراکم قیمت بیت‌کوین در محدوده‌ای بسیار نزدیک به سقف تاریخی به لحاظ تکنیکالی نشانه مثبتی است. در طی دو هفته گذشته، بیت‌کوین با تهدیدهای بزرگی مواجه شد که می‌توانست منجربه یک روند نزولی شدید در این رمزارز برای کوتاه مدت گردد. یکی از این تهدید‌ها افزایش بازدهی اوراق خزانه‌ آمریکا بود. این موضوع غالباً باعث افت شدید قیمت سهام تکنولوژی محور می‌شود که تاثیر منفی بر بازارهای پر ریسک دارد.

علاوه‌براین، همانطور که مدیرعامل شرکت تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant) نیز پیش‌تر عنوان کرده بود، ماینرها از چند‌ ماه پیش درحال نگهداری تعداد زیادی بیت‌کوین هستند. در واقع تعداد بیت‌کوین‌هایی که ماینرها در این دوره منتقل کرده‌اند در مقایسه با دوره‌های اصلاحی قبلی در سال جاری بسیار کمتر بوده است. این موضوع می‌تواند بیانگر این باشد که احتمالاً ماینرها نیز انتظار قیمت‌های بالاتری را برای بیت‌کوین در آینده دارند.

منبع: Cointelegraph

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]