ورود بازار سهام به محدوده‌ی حباب و نگرانی جامعه‌ی بیت‌ کوین!

راهنمای مطالعه

براساس گزارش Buffett Indicator، بازار سهام جهانی در محدوده حباب وارد شده است. تحلیلگر بازار Welt، هولگر زشایپیتز (Holger Zschaepitz) در آخرین مصاحبه ی خود به صحبت پیرامون این موضوع پرداخت. با ورود بازار سهام جهانی به محدوده ی حباب و به دلیل همبستگی اخیر بین بیت کوین (BTC) و بازار سهام، می تواند به معنای آن باشد که بیت کوین نیز در خطر بازگشت قیمت است. در هفته های اخیر بازار سهام به طور مداوم در حال رشد بود. در یک ماه گذشته، میانگین شاخص داو جونز (DJIA) با 6.7 درصد افزایش از 25706 به 27433 رسید.

Buffett Indicator، ارزش سهام در بازار را با تقسیم سرمایه بازار بر تولید ناخالص داخلی ایالات متحده می سنجد. این شاخص یک ارزیابی منصفانه از بازار سهام نسبت به اقتصاد ایالات متحده را نشان می دهد. وقتی این شاخص بالاتر از 100 باشد، نشان دهنده ی ورود این بازار به محدوده ی حباب است. از ماه آوریل و پس از شیوع جهانی ویروس کرونا، به دلیل محرک های اقتصادی که دولت فدرال به بازار تزریق کرد، چندین مرتبه بازار سهام، رشد چند درصدی را تجربه کرد. به خصوص سهام فناوری بطور قابل ملاحظه ای نسبت به بقیه بازار افزایش یافته است و بازار را به سمت بالا سوق می دهد.

زشایپیتز در این باره گفت:

“ارزش سهام جهانی به نقطه عطف دیگری رسیده است. اکنون اکثریت سهام های موجود برای اولین بار از سال 2018 بیش از 100 درصد از تولید ناخالص داخلی ارزش خود را نشان می دهند و این امر به ارزش گذاری های گسترده اشاره دارد. قطعا نسبت بیش از 100 درصدی یک سرمایه بازار نسبت به تولید ناخالص داخلی، به معنای این است که سهام در محدوده حباب است.”

هیچ ارتباط قطعی بین سهام و بیت کوین وجود ندارد، اما بیت کوین روند سهام را در چهار ماه گذشته دنبال کرده است. بنابراین در صورت ریزش بازار سهام، احتمال روند ریزشی برای بیت کوین نیز وجود دارد.

یکی از معامله گران و تحلیل گران معروف بازار رمز ارز که با نام مستعار بیزان جنرال (Byzantine General) در بازار رمز ارز فعالیت می کند، اظهار داشت که احتمالاً روند صعودی ادامه دار خواهد بود. نمودار سطح نقد شوندگی بیت کوین نشان می دهد که قیمت های نقدینگی کوتاه مدت تعداد زیادی از آنها در حدود 11800 دلار است.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت