بررسی وضعیت و کاربرد استیبل کوین های بازار!

بررسی وضعیت و کاربرد استیبل کوین های بازار!

راهنمای مطالعه

شبکه ی تحلیلی کوین متریکز (CoinMetrics)، در آخرین گزارش خود به بررسی وضعیت استیبل کوین ها پرداخت. طبق گزارش منتشر شده، بیشتر از 80 درصد از ارزش کل بازار استیبل کوین های مطرح، تنها در اختیار 6 حساب کاربری قرار دارد. آماری که در نوع خود جالب و همچنین می تواند خطراتی را برای وضعیت بازار به همراه داشته باشد. این استیبل کوین های مطرح شامل تتر (USDT)، بایننس یو اس دی (BUSD)، دلار هیوبی (HUSD) و دلار جمینی (GUSD) می باشد.

کاربردهای استیبل کوین!

این روزها به دلیل شرایط خاصی که وضعیت اقتصادی پیدا کرده، استفاده از استیبل کوین ها به شدت افزایش یافته است. استفاده هایی مانند بحث پرداخت های دورکاری تا مباحث مربوط به ذخیره سازی دارایی به وسیله ی استیبل کوین های مطرح و همچنین معاملات انجام شده در بازار رمز ارز. اما هر استیبل کوین، کاربرد بیشتری در یک بخش به خصوص دارد و کوین متریکز در گزارش منتشر شده ی خود به این موضوع پرداخت.

طبق گزارش کوین متریکز، استیبل کوین پکسوس (PAX)، بیشترین کاربرد را در مباحث شبکه های پانزی و هرمی دارد. طبق آمار ارائه شده در حدود 40 درصد از کل تراکنش های این استیبل کوین، مربوط به این طرح ها می باشد. تتر مبتنی بر ترون نیز به یکی از روش های اصلی کسب سود در بازار رمز ارز تبدیل شده و بسیاری از افراد از این استیبل کوین در پروژه های سرمایه گذاری و خرید سهام، استفاده می کنند. آخرین آمار منتشر شده نشان می دهد که 90 درصد از تراکنش های تتر شبکه ی ترون، به هدف سرمایه گذاری انجام می شود.

استیبل کوین های USDC، GUSD و TUSD، بیشترین کاربرد را در معاملات رمز ارز دارند. درواقع این استیبل کوین ها در صرافی ها برای استفاده در خرید و فروش، جایگاه ویژه ای دارند. تحلیل گران بر این باورند که استفاده از استیبل کوین ها در آینده فراگیری بیشتری پیدا خواهد کرد و به یکی از متدهای اصلی نقل و انتقالات تبدیل خواهد شد. البته باید به نقش شرایط بحرانی به وجود آمده برای افزایش سرعت پذیرش عمومی این استیبل کوین ها اشاره کرد. طبق آمار منتشر شده، روند پذیرش بعد از بحران به وجود آمده به شدت افزایش یافته و به نظر می رسد این روند ادامه دار باشد.

منبع: Cointelegraph

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت