وضعیت قرمز برای بازار رمزارزها؛ رسیدن بیت کوین به سطح حیاتی!

وضعیت قرمز برای بازار رمزارزها؛ رسیدن بیت کوین به سطح حیاتی! - ارز جدید

راهنمای مطالعه

در روز دوشنبه، بیت کوین حمایت خود را در نقطه 7040 دلار از دست داد و تا  6800 دلار ریزش کرد. این قیمت سطحی بود که به ترتیب در تاریخ 22 و 27 نوامبر نیز به آن رسیده بود.

بسیاری از تحلیل گران این قیمت را یک سطح حمایتی و اطمینانی خوب برای بیت کوین می‌دانستند و معتقد بودند که بیت کوین با هر بار ریزش در این قیمت آرام می‌گیرد و دوباره روند صعودی خود را شروع می‌کند.

در حال حاضر بیت کوین در سطح قیمتی 6600 دلار دست و پنجه نرم می‌کند. سطحی که اگر در این نقطه حمایت را از دست دهد تا 6400 که نقطه بعدی حمایت بیت کوین است ریزش خواهد کرد. در ادامه دلایلی که باعث این ریزش شده است را بررسی خواهیم کرد.

طبق آمار منتشر شده توسط یکی از تحلیلگران بازار Keith Wareing، بیت کوین تابه‌حال چندین بار این چنین نزول‌هایی را تجربه کرده است. اتفاقی که دیروز افتاد عبور از میانگین سطح حمایتی ماهانه بود که بعد از ماه ژانویه اتفاق افتاد. درواقع از ماه ژانویه بیت کوین هیچ‌گاه پایین‌تر از میانگین سطح حمایتی ماهانه خود نیامده بود و این اتفاق باعث ترس بیشتر سرمایه گذاران شد و دست به فروش زدند که خود باز کاهش بیشتر قیمت بیت کوین شد.

تحلیل نمودار که از TradingView

با تحلیل نمودار که از TradingView به دست آمده، می‌توان روند نزولی بیشتری را پیش‌بینی کرد. هرچند این پیش‌بینی قطعی نیست اما محتمل است. تحلیل‌های تکنیکال یکی از پارامترهای مهم در تعیین روند خرید یا فروش می‌باشد.

در بازار، خرس‌ها کسانی هستند که اعتقاد دارند می‌توانند ارز را با قیمت پایین‌تری خریداری کنند و با این دیدگاه اقدام به فروش سرمایه خود می‌کنند تا در قیمت پایین‌تر دوباره با حجم بیشتری خریداری کنند. در این بازه خرس‌ها اقدام به فروش خارج از عرف کرده و زمانی که بیت در بین قیمت میانگین 100 و 200 روزه خود بود، اقدام به فروش کردند. عملی که به‌ندرت در بازار پیش می‌آید. در واقع بازار خرسی شدیدی شکل گرفت، جایی که تقاضا کم و عرضه بسیار زیاد است.

در مقابل گاوها، کسانی که آماده‌اند تا در سطح مناسب خرید کنند نیز از سطح حمایتی 6800 دلار چشم پوشی کردند و منتظر ماندند تا قیمت بیشتر ریزش کند.

افت شاخص RSI

نمودار روزانه نشان می‌دهد که شاخص RSI  افت کرده و احتمال ریزش بیشتر همچنان وجود دارد. شاخص قدرت نسبی (Relative Strength Index) یکی از عواملی است که میزان تغییرات اخیر قیمتی را نشان می‌‌دهد تا بتوان درک بهتری از قیمت بیشتر یا کمتر از حد واقعی یک ارز را به دست آورد. آخرین باری که بیت کوین به قیمت 6522 دلار رسیده بود، شاخص RSI نیز تا مقدار 22 کاهش یافته بود و اکنون نیز شواهد نشان می‌دهد که رسیدن به این شاخص، دور از انتظار نیست و محتمل است که کاهش قیمت بیشتری را شاهد باشیم.

نقطه حمایتی 6400 دلار برای بیت کوین قطعاً یک اطمینان خاطر برای جلوگیری از کاهش بیشتر به شمار نمی‌آید. زیرا قطعاً به خاطر دارید که در یک بازه‌ی 8 ماهه، بیت کوین روی سطح حمایتی خود و در کانال 6 هزار دلار معامله می‌شد اما در نوامبر 2018 به 3100 دلار سقوط کرد. البته برخی از صاحب نظران این ریزش را به پارامترهای بنیادی نسبت دادند و فورک جدیدی که از بیت کوین کش در نوامبر 2018 ایجاد شد را علت اصلی این ریزش دانستند.درحالی‌که تحلیل‌ها آن‌قدر مطمئن و قوی نیستند که بتوان با قطعیت گفت که بیت کوین به سطح‌های پایین قیمتی مانند 5300 یا 4100 دلار ریزش خواهد کرد، اما روند بازار و ترس از فروشی که اتفاق افتاده این پیش‌بینی را بیشتر قوت می‌بخشد.

ایجاد الگوی دو درّه، و افزایش قیمت بیت کوین

اما در مقابل و به‌طور خوش‌بینانه می‌توان انتظار ایجاد الگوی دو درّه، و افزایش قیمت بیت کوین را داشت. اتفاقی که در سطح حمایتی 6520 دلار در 25 نوامبر و 17 می 2019 افتاد. الگوی دو درّه، یکی از الگوهای بسیار متداول و مطمئن بازگشتی می‌باشد که با تشکیل در انتهای روند نزولی موجب بازگشت قیمت می‌شود.

در نهایت همه چی بستگی به این دارد که بیت کوین بتواند در بازه‌ی 6300 دلار تا 6700 دلار مقاومت کند تا از ریزش‌های بیشتر جلوگیری کند و وارد کانال 5 هزار دلار نشود.

در همین حال، تحلیل گران و تریدرها باید حواسشان به ایجاد الگوی دو درّه در حدود قیمتی 6530 دلار باشند تا صعود احتمالی را در نظر بگیرند. در مقابل نیز باید شاخص RSI را نیز زیر نظر داشته باشند تا اگر روند نزولی دوباره شدت گرفت بتوانند نقطه فروش مناسبی پیدا کنند.

اما تحلیل گران و تریدرهایی که بدون ریسک یا با ریسک کمتری فعالیت می‌کنند فعلاً باید نظاره‌گر باشند تا روند بازار مشخص شود که چه اتفاقی می‌افتد، اما ریزش شاخص RSI به مقدار 22 قطعاً برای آن‌ها نیز زنگ خطری به‌حساب می‌آید که باید در رابطه با آن تصمیم‌گیری کنند.

یک استراتژی کم ریسک برای خرید می‌تواند ورود به بازار در بازه 6400 دلار تا 6500 دلار باشد. اما باید توجه ویژه‌ای به نقطه حمایت 6400 دلاری داشت که اگر از دست بدهد احتمال ریزش تا نقطه بعدی حمایت در کانال 5 هزار دلار را دارد.

منبع cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت