وضعیت نامساعد ریپل و تعلیق معاملات این رمز ارز!

صرافی بزرگ Coinbase، در پاسخ به اقدامات قانونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا علیه شرکت ریپل، معاملات XRP را متوقف خواهد کرد. طبق یک پست وبلاگی که امروز توسط مدیر حقوقی Coinbase آقای پاول گروال (Paul Grewal) منتشر شد، مبادله XRP را از ساعت 10:00 صبح روز 19 ژانویه به طور کامل متوقف می‌کند. Coinbase تصریح کرد که برای حفظ معیارهای سلامت بازار ممکن است در صورت لزوم معاملات زودتر متوقف شود. علاوه بر این، گزارش شده است که این سیستم تعلیق تاثیری در آینده توکن Spark که متعلق به شبکه Flare شرکت ریپل است، نخواهد داشت.

گروال در این رابطه بیان کرد: “تعلیق این معاملات در دسترسی مشتریان به کیف پول‌های XRP خود که برای سپرده گذاری این رمز ارز در اختیار داشتند تأثیری نخواهد داشت و پس از توقف معاملات در دسترس هستند، ما همچنان به پشتیبانی از XRP  در Coinbase Wallet ادامه خواهیم داد.”

این مشکلات پیرامون ریپل پس از اعلامیه 22 دسامبر سازمان SEC اتفاق افتاد. در این اعلامیه، کریس لارسن (Chris Larsen) مدیر عامل و برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) بنیان‌گذار شرکت ریپل به جرم ارائه اوراق بهادار دارایی‌های دیجیتالی ثبت نشده، متهم شدند.

پیشتر صرافی OKCoin اعلام کرد که معاملات XRP و سپرده‌های آن را از 4 ژانویه متوقف می‌کند. Bitstamp نیز اعلام کرد که معاملات XRP را برای ساکنان ایالات متحده آمریکا متوقف می‌کند. در این بین برخی از صرافی‌های کوچک‌تر همچونOSL ، Beaxy و CrossTower اعلام کردند که اقدامات مشابهی را در رابطه با رمز ارز XRP انجام خواهند داد. تحلیل‌گران بر این باورند که وقتی صرافی بزرگی همچون Coinbase تصمیم به چنین اقدامی گرفته است، دیر یا زود دیگر صرافی‌ها نیز دست به چنین اقدامی خواهند زد.

یکی از تحلیل‌گران بازار رمز ارز که با نام مستعار PratikKala در توییتر فعالیت می‌کند در این رابطه بیان کرد: “شما به زودی شاهد خروج Kraken ،Bittrex ،Genesis ، Grayscale از بازار ریپل خواهید بود. در نتیجه نقدینگی خشک می‌شود و باقیمانده فعالان بازار در آسیا نیز باید از آن خارج شوند.”

 وب سایت رسمی Grayscale در این رابطه اعلام کرد که سرویس خصوصی XRP Trust کمپانی Grayscale  در حال حاضر بسته است و خدماتی در این زمینه ارائه نخواهد داد. پس از اعلامیه Coinbase، قیمت XRP بلافاصله بیش از 10 درصد کاهش یافت و پیش بینی می‌شود این رمز ارز ریزش بیشتری را نیز تجربه کند.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.