ویتالیک بوترین کیست؟ بررسی ثروت و زندگی نامه خالق اتریوم

ویتالیک بوترین کیست؟ بررسی ثروت و زندگی نامه
ویتالیک بوترین کیست؟ بررسی ثروت و زندگی نامه

راهنمای مطالعه

 زندگینامه ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) خالق اتریوم

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیانگذار اتریوم (Ethereum)، یکی از نخبگان جوان تکنولوژی در دنیای ارزهای دیجیتالی و بلاکچین است. او در سال ۱۹۹۴ در روسیه به دنیا آمد و در سنین پایین به کانادا مهاجرت کرد. ویتالیک بوترین، از دیرباز به علوم کامپیوتر و ریاضی علاقه‌مند بود و در سن ۱۷ سالگی به دانشگاه واترلو در کانادا پذیرفته شد. او در آنجا به تحصیل در رشته‌های ریاضیات و علوم کامپیوتر پرداخت و در حین تحصیلات خود، به موضوع بلاکچین علاقه‌مند شد.

در سال ۲۰۱۳، ویتالیک بوترین با توجه به نیاز به یک بلاکچین با امکانات بیشتر، ایده اتریوم را مطرح کرد. این ایده ابتدا در یک مقاله به نام “A Next-Generation Smart Contract and Decentralized Application Platform” به شکل جزییاتی مطرح شد و سپس در سال ۲۰۱۴، کمیته فنی اتریوم تاسیس شد. از آن زمان تاکنون، ویتالیک بوترین به عنوان یکی از شخصیت‌های برجسته دنیای بلاکچین شناخته می‌شود و به دلیل ایده‌های جالب و نوآورانه‌اش در زمینه بلاکچین، به عنوان یکی از ۴۰ نفر موفق ترین افراد زیر ۴۰ سال در فهرست فوربز قرار گرفته است.

ویتالیک بوترین همچنین به عنوان متخصص بلاکچین و مشاور فنی در شرکت‌های مختلف فعالیت دارد و به دلیل توانایی‌های فنی و مدیریتی خود، همواره در بین مردم و شرکت‌های بزرگ مورد توجه و احترام قرار می‌گیرد. به طور خلاصه، ویتالیک بوترین یکی از نخبگان جوان و پرتلاش در دنیای بلاکچین است که ایده اتریوم را به وجود آورده و باعث شده است تا این ارز دیجیتال پرطرفدار، به یکی از بزرگترین بلاکچین‌های دنیا تبدیل شود.

دوران کودکی ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

ویتالیک بوترین کیست؟ بررسی ثروت و زندگی نامه - دوران کودکی ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

ویتالیک بوترین در روز سی و یکم ژانویه در سال ۱۹۹۴ در شهری به نام کولومنا چشم به جهان گشود. این شهر در یکی از مناطق مسکو واقع در روسیه قرار دارد. او تا ۶ سالگی و تا زمانی‌که والدین او تصمیم گرفتند برای جست‌و‌جوی فرصت‌های شغلی بهتر به کشور کانادا مهاجرت کنند در روسیه زندگی می‌کرد. زمانی‌که در پایه سوم در مدرسه ابتدایی کانادایی مشغول به تحصیل بود، در برنامه‌ای برای استعدادهای درخشان حضور پیدا کرد. در حالی‌که حضور در این برنامه به معنای کسب فرصت‌های یادگیری بیشتر بود، به‌طور ناگهانی میان او و دوستانش جدایی افتاد. ویتالیک بوترین در هنگام حضور خود در این برنامه متوجه شد که مجموعه توانایی‌ها و استعدادهای منحصر به فردش میان او، دوستان و حتی دبیرانش تمایز ایجاد کرده‌است. او به صورت غریزی در علم ریاضی و برنامه‌نویسی استعداد داشت و ذاتا و شدیدا به اقتصاد علاقه‌مند بود و می‌توانست به‌صورت ذهنی مجموع اعداد سه رقمی را با سرعتی دو برابر یک فرد عادی و هم سن‌و‌سال خود محاسبه کند. ویتالیک بوترین با گردهمایی‌های اجتماعی و رویدادهای فوق برنامه بیگانه بود. او اینگونه به یاد می‌آورد که افراد زیادی در مورد او به نحوی صحبت می‌کردند که گویا یک نابغه ریاضی است. در آن زمان ویتالیک بوترین به این می‌اندیشید که چرا نمی‌تواند یک فرد عادی با میانگین ضریب هوشی ۷۵ درصد باشد؛ درست مثل همه آدم‌ها!

ممکن است برخی از افراد تصور کنند که ویتالیک بوترین با قدرت ذهنی غیرعادی و باورنکردنی خود که او را از دوستانش متمایز می‌کرد، روزگار دشواری را برای تطبیق با کشور و فرهنگی جدید سپری کرده باشد. بنابراین او به یادگیری و به خصوص به اینترنت روی آورد و بسیاری از روابط شخصی و حرفه‌ای خود را در این مسیر ایجاد کرد. سپس چهار سال را در مدرسه آبرالد (Aberald) یک دبیرستان خصوصی در تورنتو سپری کرد. ویتالیک بوترین از آن زمان به‌عنوان جالب‌ترین و مؤثرترین زمان در زندگی خود یاد می‌کند. این مدرسه نگرش او را نسبت به تحصیل متحول کرد و این تغییر و تحول تقریبا بلافاصله پس از شروع تحصیل در آنجا آغاز شد. اشتیاق او برای یادگیری تجارت نیز در مدرسه آبرالد شکوفا شد و اساسا به یکی از مهم‌ترین اهداف زندگی او بدل شد.

ویتالیک بوترین همواره نمرات قابل قبولی را کسب می‌کرد؛ اما برای مدتی اولویت او به‌جای صرف زمان و تلاش جهت انجام تکالیف، رسیدن به سطح‌های بالاتر در بازی World of Warcraft بود. او تا ۱۳ سالگی با اشتیاق WOW بازی می‌کرد. اما روزی در سال ۲۰۱۰ به دلیل به‌روزرسانی Blizzard برخی از ویژگی‌های شخصیت ویتالیک بوترین تغییر کرد. او آن شب آن قدر گریست که به خواب فرو رفت و به دنبال آن دریافت که خدمات غیرمتمرکز تا چه میزان می‌تواند ناگوار باشد و بازی World of Warcraft را به‌صورت کلی کنار گذاشت.

میزان ثروت ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) خالق اتریوم

ویتالیک بوترین کیست؟ بررسی ثروت و زندگی نامه - میزان ثروت ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم (Ethereum)، میزان دقیق ثروت خود را هرگز اعلام نکرده است و در مصاحبه‌هایی از این سؤال پرهیز می‌کند. با این حال، براساس تخمین‌های مختلف، ثروت ویتالیک بوترین می‌تواند حدود 1 تا 1.5 میلیارد دلار باشد که این میزان ثروت به دلیل امتیازات توکن‌های اتریوم و پروژه‌های مختلفی که در آنها نقش داشته، افزایش یافته است. اما باید توجه داشت که این تخمین‌ها تنها بر اساس اطلاعات عمومی و تقریبی بدست آمده‌اند و دقیق نبوده و همچنین میزان ثروت واقعی ویتالیک بوترین ممکن است تغییر کرده باشد.

آدرس پیج اینستاگرام ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

آدرس پیج اینستاگرام ویتالیک بوترین به این شکل است: instagram.com/vitalikbuterin لازم به ذکر است که ویتالیک بوترین در حال حاضر اینستاگرام رسمی ندارد و هر پیج دیگری که با نام ویتالیک بوترین در اینستاگرام وجود دارد، ممکن است جعلی باشد.

آدرس توییتر ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

آدرس توییتر ویتالیک بوترین، مؤسس اتریوم، یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال در جهان، به آدرس @VitalikButerin می‌باشد. ویتالیک بوترین یکی از شخصیت‌های برجسته در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است و مشهور به دلیل ایجاد اتریوم و مشارکت فعال در توسعه این پلتفرم است. او به‌عنوان یک فعال در حوزه بلاکچین، برای ارتباط با دنیای خود راه‌های مختلفی را انتخاب می‌کند و توییتر از جمله آن‌هاست. از طریق حساب توییتر ویتالیک بوترین، او اخبار، نظرات و تجربیات خود را با دنیا به اشتراک می‌گذارد و با مخاطبان و دنبال‌کنندگان خود در ارتباط است.

مهم ترین نقل قول های ویتالیک درباره بلاکچین و ارزهای دیجیتال

ویتالیک بوترین کیست؟ بررسی ثروت و زندگی نامه - مهم ترین نقل قول های ویتالیک

” همه ارزهای دیجیتال برای شخصی سازی مالی هستند. شما می توانید پول خود را کنترل کنید و نیازی به واسطه های مالی ندارید که باعث کاهش هزینه های تراکنش و افزایش حریم خصوصی شما می شود. “

” آینده ارزهای دیجیتال در تلاش برای ارائه راه حل های بیشتر برای مشکلات بشری است، و ما باید به دنبال توسعه و بهبود این فناوری باشیم. “

” در اتریوم، ما سعی داریم به جای ارائه یک محصول آماده، یک بستر برای ساختن برنامه هایی باشیم که مردم بخشیدگی و ایجاد تغییراتی در جامعه را تسهیل کند. “

” ما به یک دنیای بدون واسطه و بدون تعلق متصل هستیم، یک دنیایی که هر کس می تواند به دنبال خواسته های خود باشد و نیاز به اعتماد به طرف دیگر ندارد. “

” با اینکه برای افرادی که می خواهند در بلاکچین کار کنند، فناوری بلاکچین آسان نیست، اما اگر شما به این فناوری علاقه دارید، می توانید آن را یاد بگیرید. “

نقل قول های افراد معروف درباره ویتالیک

“ویتالیک بوترین یکی از افرادی است که به دلیل ایده های جدید و نوآورانه خود، توانسته است در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال بسیار موفق عمل کند.”

جان مک‌آفی، موسس شرکت Blockstream

“ویتالیک بهترین دوست من است، او همیشه به دنبال چالش های بزرگ بوده است و همیشه به دنبال بهبود امور بوده است.”

گاوین وود، هم‌مؤسس اتریوم

“ویتالیک بوترین مبتکر و خلاق است و ما به اندازه کافی شانس نداریم تا ایده های او را در بلاکچین به کار بگیریم.”

دان مورگان، موسس شرکت ShapeShift

“ویتالیک بوترین یکی از عمده ترین انقلابی های تکنولوژی در عصر ماست. او به شکلی کاملاً گسترده با ما برخورد می کند.”

فردریک اریکسون، بنیانگذار شرکت Truecaller

“ویتالیک بوترین به نوعی رهبر جدید تکنولوژی است و هرگز تسلیم نمی‌شود و به دنبال بهبود دائمی است.”

مایک نوفوگراتز، موسس شرکت Galaxy Digital

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) در دوره دانشجویی

ویتالیک بوترین کیست؟ بررسی ثروت و زندگی نامه - ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) در دوره دانشجویی

ممکن است جست‌وجوی ویتالیک بوترین برای یافتن یک اشتیاق جدید در زندگی، او را به دنیای رمزارز سوق داده باشد. او برای نخستین بار نام بیت کوین را از پدر خود شنید. پدرش در سال ۲۰۱۳ یک استارت‌آپ نرم‌افزاری تأسیس کرده بود. با این وجود آن زمان وارد این حوزه نشد. علاوه بر این تصور می‌کرد به این دلیل که رمزارز هیچ‌گونه ارزش حقیقی ندارد، محکوم به شکست است. با این وجود بعدها در مورد این موضوع مطالب دیگری شنید و علاقه‌اش نسبت به آن افزایش پیدا کرد. همان‌گونه که ویتالیک گفته است اگر مطلبی را دو بار شنیدید، شاید بد نباشد با صرف زمان بیشتر اطلاعات خود را در آن زمینه افزایش دهید.

پیش از آن زمان ویتالیک بوترین هر چیزی را که در ارتباط مستقیم با قوانین دولتی یا کنترل شرکت‌ها بود، کاملا شیطانی و منحوس تصور می‌کرد. به‌طور طبیعی ماهیت غیرمتمرکز و غیرقابل کنترل بیت کوین باعث علاقه‌مندی او به این موضوع شد. اگرچه ارزش‌های ویتالیک در مورد خیر و شر از آن زمان به میزان قابل‌توجهی به‌روز شده‌است، او همچنان بر این باور است که قدرتمندان بیش از آنچه که باید، قدرت را در دست دارند.

سرانجام سرنوشت، ویتالیک بوترین را به سمتی سوق داد که زمان خود را صرف بررسی انجمن‌های بیت کوین و شبکه آن کند. در آغاز تنها مفهوم شبکه رمزارز بود که توجه او را به خود جلب کرد، اما هرچه بیشتر در این انجمن وارد می‌شد، به آگاهی بیشتری نسبت به پتانسیل نامحدود تکنولوژی پشت بیت کوین دست می‌یافت. او تمایل داشت با دست یافتن به تعدادی توکن به‌صورت رسمی به این اقتصاد جدید و تجربی بپیوند، اما نه توان محاسباتی استخراج و نه بودجه لازم جهت خریداری بیت کوین را داشت. بنابراین او به جست‌وجوی کاری مرتبط با بیت کوین در انجمن‌های مختلف پرداخت و سرانجام نوشتن مقاله در یک وبلاگ را آغاز کرد و از این روش به ازای هر مقاله تعداد پنج بیت کوین به دست آورد.

ویتالیک بوترین از طریق مقاله‌ها و کار در انجمن، دانش خود را درباره بیت کوین افزایش داد و تجربه بیشتری کسب کرد که خود را در معرض دید افراد جامعه قرار دهد. در همین زمان او در مورد تمام جنبه‌های متفاوت اقتصادی، فنی و سیاسی رمزارز تحقیق کرد. مقالات او توجه فردی رومانیایی و علاقه‌مند به بیت کوین به نام میهای آلیسی (Mihai Alisie) را به خود جلب کرد که باعث شد این دو فرد به‌صورت فعال با هم مکاتبه و سرانجام در اواخر سال ۲۰۱۱ مجله بیت کوین را تأسیس کنند. بوترین سمت سردبیری این مجله را به عهده گرفت و در عین‌حال یک کار نیمه وقت به‌عنوان دستیار تحقیق ایان گلدبرگ (Ian Goldberg) رمزنگار برجسته را شروع کرد. علاوه بر این ویتالیک پنج دوره پیشرفته را به‌صورت همزمان در دانشگاه واترلو می‌گذراند.

در ماه می سال ۲۰۱۳ به‌عنوان نماینده مجله بیت کوین جهت حضور در کنفرانسی مربوط به بیت کوین عازم سفری به سان‌خوزه کالیفرنیا شد. این نخستین بار بود که ویتالیک بوترین به شکلی واقعی شاهد اجتماع رو به رشد رمزارز بود. این موضوع او را متقاعد کرد که باید وارد این کار شود و این پروژه ارزشش را دارد. بعدها در همان سال ویتالیک بوترین دانشگاه را رها کرد و مقداری از بیت کوین‌هایی که پس‌انداز کرده بود را جهت سفر به دور دنیا صرف کرد و با افرادی ملاقات کرد که برای گسترش قابلیت‌های شبکه بیت کوین و تبدیل آن به نسخه‌ای بزرگ‌تر با قابلیت‌های بیشتر در تلاش بودند.

در طی این سفرها از پروژه‌های متفاوتی در رابطه با بیت کوین دیدن کرد. او از فروشگاه‌های کوچک در نیو همپشایر و رستوران‌هایی در برلین که بیت کوین می‌پذیرفتند گرفته تا دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین و اجتماع‌های کوچک سراسر جهان بازدید کرد. با این وجود تمام آن پروژه‌ها همچنان بر چگونگی بهبود و ترویج عملکرد بیت کوین به‌عنوان پول، متمرکز بودند.

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۳ با افرادی که پشت پروژه‌های CovertCoins و MasterCoin بودند ملاقات کرد. این پروژه‌ها در حال بررسی به‌کارگیری بلاک‌چین برای کاربردهای دیگر بودند. این بدان معنا است که آنها به دنبال راهی برای انتشار توکن‌های جدید بیت کوین یا امکان استفاده از قراردادهای مالی وغیره هستند. آن‌ها با وجود این‌که همچنان از بلاک‌چین بیت کوین اصلی استفاده می‌کردند، ویژگی‌های جدیدی را به تراکنش‌های بیت کوین اختصاص داده بودند.

ویتالیک بوترین پس از بررسی پروتکل‌های آن پروژه‌ها دریافت که به وسیله جایگزینی عملکرد آن‌ها با یک زبان برنامه‌نویسی تورینگ کامل (Turing-complete) این امکان وجود دارد که به‌صورت گسترده آنچه را که پروتکل‌ها انجام می‌دادند، تعمیم دهد. زبان برنامه‌نویسی تورینگ در علم کامپیوتر این ابزار را قادر می‌سازد که با استفاده از الگوریتم مناسب، زمان و حافظه مورد نیاز هرگونه مسأله‌ای را حل کند. در آغاز او ایده خود را با پروژه‌هایی در میان گذاشت که از قبل ایجاد شده بودند. همه به او می‌گفتند که ایده او بسیار درخشان است؛ اما هنوز زمان مناسب برای عملی کردن این ایده بزرگ فرا نرسیده است. به این ترتیب ویتالیک تصمیم گرفت که شخصا وارد عمل شود.

دوران زندگی ویتالیک بوترین در روسیه

ویتالیک بوترین کیست؟ بررسی ثروت و زندگی نامه - دوران زندگی ویتالیک بوترین در روسیه

ویتالیک بوترین در 31 ژانویه 1994 در شهر کولومنا، روسیه به دنیا آمده است. در دوران کودکی و نوجوانی، ویتالیک در کلاس‌های برنامه‌نویسی شرکت کرده و علاقه‌مند به حوزه‌ی فناوری اطلاعات شده است. پس از اتمام دوره‌ی دبیرستان، ویتالیک برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرد و در دانشگاه آلبرتا در رشته‌ی علوم ریاضی تحصیل کرد. در دوران دانشجویی، ویتالیک به بررسی مسائل امنیتی و حریم خصوصی در بلاکچین‌ها و ارزهای دیجیتالی پرداخت و تحقیقات خود را در این زمینه ادامه داد. ویتالیک بوترین همچنین در سال 2012 وبسایت Bitcoin Magazine راه‌اندازی کرد و در آن به بررسی مباحث مربوط به ارزهای دیجیتالی و بلاکچین پرداخت. بنابراین، می‌توان گفت که ویتالیک بوترین در دوران کودکی و نوجوانی خود در روسیه بوده است، اما در دوران بزرگسالی به کانادا مهاجرت کرده و در آنجا زندگی و فعالیت خود را ادامه داده است.

شایعه خبر مرگ ناگهانی ویتالیک بوترین

در سال 2021، خبری در رسانه‌ها منتشر شد که بر اساس آن، ویتالیک بوترین در تصادف خودرو کشته شده است. این خبر برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی را به سرعت پُر کرد و بسیاری از مردم از صحت آن اطلاع پیدا کردند. با این حال، به زودی مشخص شد که این خبر یک شایعه بوده و ویتالیک همچنان زنده و سالم است. او خود در صفحه توییتر خود به این موضوع پاسخ داد و گفت که خبر مرگش کذب است و در حال حاضر سالم و سلامت است. بعضی از رسانه‌ها به دلیل انتشار این خبر درست نشده عذرخواهی کردند، در حالی که دیگران به دنبال گسترش شایعات بیشتر بودند. این حادثه نشان می‌دهد که قدرت رسانه‌های اجتماعی و انتشار اخبار غلط و شایعات برای افراد معروف و شخصیت‌های عمومی به چه اندازه‌ای خطرناک و آسیب‌زایی است.

ویتالیک بوترین و رسانه‌ ها

ویتالیک بوترین به دلیل ایجاد پلتفرم اتریوم و توسعه صنعت بلاکچین و ارزهای دیجیتالی، به عنوان یکی از شخصیت‌های معروف در حوزه فناوری و بلاکچین در رسانه‌ها مطرح شده است. او به عنوان یک نویسنده و بلاکچین دان شناخته می‌شود و مصاحبه‌هایی با رسانه‌های مختلف داده است. ویتالیک به عنوان یک مهمان و سخنران در رویدادها و کنفرانس‌های مختلف شرکت کرده است و در مورد بلاکچین و ارزهای دیجیتالی سخن گفته است. در ضمن، ویتالیک بوترین به دلیل فعالیت‌هایش در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتالی و نیز جایگاه مهمی که در جامعه بلاکچین دارد، موضوع اخبار و گزارش‌های مختلف در رسانه‌ها شده است. اما در بعضی مواقع، ویتالیک به دلیل نظرات و پست‌هایش در رسانه‌های اجتماعی نیز به بحث‌هایی پیرامون اوج‌گیری رسیده است.

صحبت‌های ویتالیک بوترین درباره آینده ارزهای دیجیتال

ویتالیک بوترین کیست؟ بررسی ثروت و زندگی نامه - صحبت‌های ویتالیک بوترین درباره آینده ارزهای دیجیتال

ویتالیک بوترین همواره به عنوان یکی از مرجع‌های معتبر در حوزه رمزارزی شناخته شده است و نظرات وی در مورد آینده ارزهای دیجیتال از اهمیت بسیاری برخوردار است. بوترین باور دارد که بلاکچین و ارزهای دیجیتال در آینده می‌توانند به عنوان جایگزینی برای سامانه‌های مالی متمرکز و بانکی به کار رود.

وی به بررسی مشکلات و محدودیت‌های فعلی بخش مالی، از جمله بلوغ مرزهای تحمل آن، هزینه‌های بالا، عدم دسترسی به برخی از مناطق و کنترل و مدیریت تمامیت داده‌ها، پرداخته است. بوترین با اشاره به این مشکلات، معتقد است که ارزهای دیجیتال می‌توانند به عنوان یک پل ارتباطی مستقیم و بدون واسطه بین افراد، شرکت‌ها و حتی دولت‌ها عمل کنند و این ارزها باعث کاهش هزینه‌های تراکنش، افزایش سرعت تراکنش، بهبود دسترسی به مناطق مختلف و ارائه مدیریت داده‌های شفاف و شمولیتی می‌شوند.

به طور کلی، ویتالیک بوترین به ارزهای دیجیتال و بلاکچین به عنوان یکی از راه‌حل‌های مهم و نوآورانه برای مسائل بخش مالی نگاه می‌کند و امیدوار است که در آینده، استفاده از این فناوری‌ها به عنوان جایگزینی برای سامانه‌های مالی متمرکز، منجر به بهبود شرایط مالی و افزایش رضایتمندی کاربران گردد.

مصاحبه نیویورک تایمز با ویتالیک بوترین

در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز، ویتالیک بوترین اظهار نگرانی از آینده دنیای کریپتو کرده است. او به عنوان یکی از بنیان‌گذاران اصلی بلاکچین و اتریوم، می‌داند که این فناوری‌ها به چه میزانی از پتانسیل برخوردار هستند. با این حال، او نگران است که برخی از مشکلاتی که در حال حاضر در دنیای کریپتو وجود دارند، ممکن است به طور جدی باعث ضعف و شکست برخی از ارزهای دیجیتال شوند.

ویتالیک بوترین به وضوح بیان کرده است که یکی از مشکلات اساسی دنیای کریپتو، عدم شفافیت در ارائه اطلاعات و برخی از روش‌های ناشفاف برای جذب سرمایه‌گذاری است. او معتقد است که برخی از تجارب بد در گذشته، مانند سوپریچ، می‌توانند باعث عدم اعتماد و نگرانی در مورد صحت و سالم‌بودن پروژه‌های بعدی شوند. به علاوه، وی اظهار کرده است که وجود ارزهای دیجیتال کمکی برای مسائل اجتماعی مانند فقر و نابرابری اقتصادی نیست و برخی از ارزهای دیجیتال ممکن است باعث تشدید این مشکلات شوند.

به طور کلی، ویتالیک بوترین باور دارد که باید بر روی راه‌حل‌هایی که به شفافیت و اعتمادسازی در دنیای کریپتو کمک می‌کنند، تمرکز کنیم. وی نیز به اهمیت آموزش و افزایش آگاهی کاربران در مورد ارزهای دیجیتال و بلاکچین تاکید کرده است.

ماجرای ویتالیک بوترین و The DAO

ویتالیک بوترین کیست؟ بررسی ثروت و زندگی نامه - ماجرای ویتالیک بوترین و The DAO

The DAO (Decentralized Autonomous Organization) یک پروژه برای ایجاد یک سازمان هوشمند بود که با استفاده از تکنولوژی بلاکچین، بدون نیاز به مدیریت مرکزی، می‌توانست معاملات و تصمیمات خود را انجام دهد. این پروژه در سال 2016 با استفاده از شبکه اتریوم و با حضور ویتالیک بوترین به عنوان یکی از بنیانگذاران آن، راه‌اندازی شد.

اما در تیرماه سال 2016، اتفاقی ناگوار برای The DAO واقع شد. یک هکر توانست به سیستم پروژه نفوذ کند و حدود ۳٫۶ میلیون اتر را به ارزش حدود ۶۰ میلیون دلار از سیستم پروژه به حساب خود منتقل کند. ویتالیک بوترین به همراه برخی از اعضای تیم The DAO در صدد بازیابی وجوه مسروقه بودند، اما بخشی از جامعه بلاکچین اتریوم به این پیشنهاد اعتقاد نداشتند. به همین دلیل، بخشی از جامعه تصمیم به ایجاد یک تغییرات اساسی در بلاکچین اتریوم گرفتند و با انجام یک هاردفورک، تراکنش‌هایی که هکر با آن‌ها به دست آمده بود، بسته شدند و وجوه دزدیده شده به اصحاب خود بازگشت داده شدند.

ویتالیک بوترین، به عنوان یکی از بنیانگذاران The DAO و یکی از افرادی که در تلاش برای بازیابی وجوه مسروقه بودند، بعد از حمله هکر به این پروژه باعث شد که او و همچنین تیم اتریوم تصمیمات جدی در مورد آینده این تکنولوژی بگیرند. به عنوان پاسخی به حمله، ویتالیک بوترین به همراه تیم اتریوم تصمیم گرفتند تا یک تغییرات اساسی در پروتکل اتریوم ایجاد کنند و نسخه جدیدی از اتریوم با نام Ethereum یا همان اتریوم (ETH) را راه اندازی کنند.

این تغییرات در پروتکل اتریوم به عنوان جلوگیری از انجام حملات مشابه به آینده، اجرا شد. بعدها ، با افزایش قیمت اتریوم و جایگاه برجسته آن در بازار ارزهای دیجیتال ، ویتالیک بوترین به یکی از افراد برجسته در دنیای فناوری و ارزهای دیجیتال تبدیل شد. ویتالیک بوترین به عنوان یکی از برترین افراد در صنعت ارزهای دیجیتال شناخته شده است. وی با ارائه ایده‌های نوآورانه و پیشرفته، به توسعه صنعت ارزهای دیجیتال و اجرای تغییرات اساسی در پروتکل اتریوم کمک بسیاری کرده است.

صحبت های بوترین خالق اتریوم درباره اتریوم 2

اتریوم 2 یا Ethereum 2.0، نسخه جدید و ارتقاء‌یافته اتریوم است که بر اساس طراحی و توسعه ویتالیک بوترین و تیم اتریوم ایجاد شده است. در اتریوم 2، تلاش شده است تا به چالش‌هایی که در نسخه قبلی این ارز دیجیتال وجود داشت، پاسخ داده شود. به طور خلاصه، اتریوم 2 بهترین تلاش تیم اتریوم برای ایجاد یک پلتفرم مطمئن، مقیاس‌پذیر و با کارایی بالا در صنعت ارزهای دیجیتال است. ویتالیک بوترین در مورد اتریوم 2 در بسیاری از مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها صحبت کرده است. او بیان کرده است که اتریوم 2 یک ارتقاء جدی برای پلتفرم اتریوم است و با توجه به تغییرات و بهبودهای انجام شده، این ارز دیجیتال قادر به پردازش تعداد بیشتری تراکنش در هر ثانیه خواهد بود. به علاوه، با انتقال از الگوریتم Proof of Work به الگوریتم Proof of Stake، سرعت پردازش تراکنش‌ها و همچنین حفظ امنیت شبکه افزایش خواهد یافت.

ویتالیک بوترین همچنین به نقش بسیار مهم آرزوی شبکه شارژ پذیر (Ethereum Beacon Chain) در اتریوم 2 اشاره کرده است. شارژ پذیر، ابزاری است که به اتریوم امکان تعامل با شبکه‌های دیگر را می‌دهد. به عنوان مثال، اتریوم از شارژ پذیر برای ارتباط با شبکه‌های دیگر مانند پروتکل‌های Polkadot و Cosmos استفاده می‌کند. ویتالیک بوترین درباره اتریوم 2 گفته که مشکلاتی که در اتریوم 1 وجود دارد، به خوبی در اتریوم 2 حل شده‌اند. به عنوان مثال، اتریوم 2 برای رفع مشکلات مقیاس‌پذیری و سرعت پردازش، از شبکه Proof of Stake به جای شبکه Proof of Work استفاده می‌کند. این شبکه به‌طور کلی با انرژی کمتری کار می‌کند و همچنین سرعت پردازش بیشتری نسبت به اتریوم 1 دارد.

ویتالیک بوترین همچنین در مورد مشکلات امنیتی در اتریوم 1 صحبت کرده و اعتقاد دارد که اتریوم 2 با حذف برخی مشکلات امنیتی، بهترین مدل برای ارائه بلاکچین مقیاس‌پذیر و امن است. در ادامه نیز ویتالیک بوترین به‌عنوان یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم، ادامه دادن به کار برای بهبود عملکرد اتریوم و ارائه برنامه‌های کاربردی برای این بلاکچین را از مسئولیت‌های خود می‌داند.

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت