ویتالیک بوترین با سرمایه‌گذاری بر دوج‌ کوین سود چشمگیری کسب کرد!

راهنمای مطالعه

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم (Ethereum)، به پادکست لکس فریدمن (Lex Fridman Podcast) توضیح داد که چگونه از سال 2016 با سرمایه گذاری 25 هزار دلاری روی دوج‌کوین توانسته است بیش از 4 میلیون دلار سود کسب کند.

دوج‌کوین نخستین بار در دسامبر 2013 ایجاد شد و تلاش کرد روی میم‌های سگ شیبا که در آن زمان محبوبیت زیادی داشت سرمایه‌گذاری کند. بوترین دوج‌کوین را به عنوان یکی از اولین “فان‌ کوین‌ها” که وارد اکو‌سیستم ارزهای دیجیتال می شوند توصیف می کند.

با اینکه بوترین از گروه بزرگی که هوادار دوج شده بودند تحت تاثیر قرار گرفته بود، درباره اینکه تصمیمش منطق سرمایه‌گذارانه نداشت به شوخی گفت:

” در ابتدا مردم اون رو خیلی جدی نمی گرفتند، یادم می‌یاد با خودم فکر می‌کردم، چه طور باید به مادرم توضیح بدم که 25 هزار دلار روی دوج‌کوین سرمایه گذاری کردم. تنها نکته قابل توجه در مورد این ارز لوگو شبیه به سگِ اون بود. اما این یکی از بهترین سرمایه گذاری‌هایی بود که تا کنون انجام داده‌ام. “

با اینکه بوترین تاکید دارد که دوج در سال های پس از آن “بسیار خوب خود را نشان داد” ولی اشاره کرد که از شور و هیجان سفته‌بازانه که ناشی از شیفتگی ایلان ماسک (Elon Musk) به این میم‌کوین بود یکه خورده است.

 در یک رای گیری جامعه رمزارزها در سال 2019 در مورد اینکه چه کسی می تواند رییس خوبی برای دوج‌کوین باشد افراد زیادی بنیان‌گذار اسپیس ایکس (SpaceX)، ایلان ماسک را انتخاب کردند. این موضوع چهار سال پس از آن اتفاق افتاد که مالک دوج‌کوین به طور کلی آن را کنار گذاشته بود.

بوترین گفت: ” در پایان  سال 2020، ایلان ماسک شروع به صحبت درباره دوج‌کوین کرد و ارزش بازارش با رشد شدیدی همراه شد.”

وی به یاد می‌آورد زمانی که در سنگاپور قرنطینه بود، ارزش دوج در طی یک روز کاری از 008/0 دلار به 07/0 دلار رسید

” خیلی سریع با چند تا از دوستان تماس گرفتم و گفتم هر کاری دارن رها کنن و فقط به سراغ دوج بروند. نصف دوج‌های خودم رو فروختم و 3/4 میلیون دلار به دست آوردم. سود به دست آمده را به GiveDirectly اهدا کردم. چند ساعت بعد از این ماجرا قیمت دوج از حدود 07/0 دلار به 04/0 دلار کاهش پیدا کرد. “

بوترین با اینکه تقریبا از اوایل توسعه پروژه از دوج‌کوین حمایت می‌کرد، اما تاکید دارد که هیچگاه انتظار نداشته که این رمز ارز با کسب توجه عمومی به یک داراییِ کریپتویی پیشرو برای سرمایه‌گذاری تبدیل شود:

” دوج به چنان پدیده بزرگی تبدیل شده که حتی کسانی که کلمه اتریوم هنوز به گوش‌شان نخورده اسم دوج را شنیده اند. این چیزی است که حتی من نمی توانستم پیش بینی کنم.”

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت